if (PAGE_TYPE != 'approve'){}

Orijinal Arduino Wireless Proto - XBee Shield

Ürün Kodu
:
11679
Marka / Menşei
:
Arduino
Miktar
:
1
Fiyat
:
93,45 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
110,27 TL
Miktar:

-

+

Aynı Gün Kargo
Saat 15:00’e kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Wireless Proto Shield, Arduino üzerine XBee veya daha farklı bir kablosuz modül ekleyerek kablosuz iletişimi gerçekleştirmeyi sağlar. Kart üzerinde Digi firmasının ürettiği XBee modüller için dişi headerlar vardır ancak XBee pin yapısına sahip başka bir kablosuz iletişim modülü de kullanılabilir. Kart üzerinde kablosuz haberleşme modülünün her pinine ulaşabilmeniz için pinler dışarıya doğru da çekilmiştir.
   
  Shield üzerindeki anahtar sayesinde XBee modülü ister USB üzerinden, isterseniz de mikroişlemci üzerinden kontrol edilebilirsiniz. Bu anahtara "Serial Selection" anahtarı denir. Anahtar ile Xbee modülün serial pinlerinin Arduino üzerindeki mikrodenetleyiciye mi yoksa USB üzerinden bilgisayara mı bağlanacağı seçilir. 


   
  Anahtar Micro konumunda ise; XBee'nin DOUT pini mikrodenetleyicinin RX pinine, DIN pinide mikrodenetleyicinin TX pinine bağlanır. Bu sayede XBee modül mikrodenetleyici ile haberleşir. Bu durumda mikrodenetleyicinin RX ve TX pinleri hala çapraz olarak USB-seri dönüştürücünün RX ve TX pinlerine bağlıdır. Yani mikrodenetleyiciden gönderilen data hem bilgisayara gönderilecektir hem de XBee modül üzerinden kablosuz olarak gönderilecektir. Bu modda mikrodenetleyici programlanamaz.
   
  Anahtar USB konumunda ise; XBee'nin DOUT pini usb-seri dönüştürücünün RX pinine, DIN pinide usb-seri dönüştürücünün TX pinine bağlanır. Yani XBee modül ile bilgisayar doğrudan haberleşebilir. Arduino üzerindeki mikrodenetleyici bypass edilir. Shield'i bu modda kullanabilmeniz için önce arduino'ya aşağıda verilen boş kodu yüklemeniz gerekmektedir. Bu modda XBee Dongle kullanmanıza gerek kalmadan XBee'yi X-CTU programı ile programlayabilirsiniz.
   
  Kart üzerinde ayrıca ufak devreleri yapabileceğiniz veya Küçük Breadboard yerleştirebileceğiniz bir proto kısım bulunmaktadır. Bu kısma çeşitli devrelerinizi kurabilir ve sensör bağlantısını vs gerçekleştirebilirsiniz.

  Özellikleri:
  • Tüm XBee modüllerle uyumludur.
  • XBee modülün pinlerine dışarıdan da rahat müdahale etmenize yarayacak şekilde pinler dışarıya da çıkarılmıştır.
  • TX, RX, POWER ve RSSI için ledler yerleştirilmiştir.
  • Arduino Uno, Mega 2560, Mega ADK, Leonardo, Due gibi bir çok arduino ile uyumludur.

  Dökümanlar:

  Ürün Özellikleri
  Shield Tipi
  :
  Haberleşme, I/O ve Prototipleme
  Menşei
  :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.