1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 42 ürün bulunmaktadır.

Röle/MOSFET Kartları

Röle nedir: Röle, düşük akımlar kullanarak yüksek akım çeken cihazları anahtarlama görevinde kullanılan devre elemanıdır. Kısaca çalışma prensipleri: rölenin bobinine enerji verildiğinde mıknatıslanan bobin bir armatürü hareket ettirerek kontakların birbirine temasını sağlar ve devrede iletim sağlanmış olur.

MOSFET nedir: MOSFET kelimesinin açılımı Metal Oxide Semi-conductor Field Effect Transistor‘den gelmektedir ve anlamı da metal oksit yarı iletkenli alan etki transistörüdür, alan etkili transistörlerin (FET) geliştirilmiş türleridir. 

Röle kartı ve MOSFET kartları elektronik kontrol sistemleri için vazgeçilmez bileşenler arasındadır. Bu kategorimizden elektrik devrelerini yönlendirmek, anahtarlama yapmak veya sinyalleri işlemek için ihtiyaç duyulan çeşitli röle ve MOSFET kartlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Röle kartları, yüksek güç uygulamalarında elektrik devrelerini güvenli bir şekilde kontrol etmek için idealdir. Elektrik sinyallerini mekanik anahtarlar aracılığıyla ileterek devreleri açma veya kapatma işlevi görürler. Ayrıca, endüstriyel otomasyon sistemlerinden otomobil elektroniğine kadar pek çok alanda yaygın olarak kullanılırlar.

MOSFET kartları, yarı iletken tabanlı güç anahtarlaması için tasarlanmıştır. Hızlı anahtarlama hızları, yüksek verimlilik ve düşük ısı üretimi gibi avantajlar sunarlar. Özellikle güç elektroniği projeleri ve motor sürücüleri gibi uygulamalarda vazgeçilmezdirler.

Röle çeşitleri, elektrik devrelerinde bir anahtar gibi çalışan elektromekanik veya yarı iletken (solid state) cihazlardır. Farklı uygulamalar için birçok farklı röle türü mevcuttur. Elektromekanik Röleler, Kontaktörler, Termal Röleler, Solid State Röleler, Zaman Röleleri, Sensörlü Röleler, Kitleme Röleleri vb. çeşitlerdir. 

Termik röle nedir:Termik röle, elektrik akımıyla çalışan cihazların aşırı ısınmasını algılayarak bu cihazları korumak için kullanılan bir tür röledir. İsmi "termik" (ısı ile ilgili) olduğu için, genellikle aşırı ısınma durumlarını algılamak ve bu durumu elektrik devresini açarak önlemek için tasarlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.