sadsad x
asdasd
Arduino Nedir?
Klon Arduino Alınır Mı?
Arduino Modellerinde Fiyat Aralığı
Arduino, elektronik projelerinizde kullanabileceğiniz bir mikrokontrolcü platformudur. Kart üzerinde yer alan mikrokontrolcü çipi bilgisayarınız üzerinden programlayarak çıkış pinlerinin işlevlerini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede ışık yakıp söndürme, motor sürme gibi basit projeler yapabileceğiniz gibi akıllı ev otomasyonu, 3 boyutlu yazıcı, insansız hava aracı (drone) gibi çok daha karmaşık projelerinizde Arduino’yu kullanabilirsiniz. Arduino’nuzu projenizde ihtiyaç duyacağınız ek özellikler için hazır shield kartları ile birlikte kullanabileceğiniz gibi (kablosuz haberleşme, motor sürme vb.), harici olarak kendi elektronik devrelerinizi kurarak hayal edebileceğiniz tüm projelerde kullanabilmeniz mümkündür.
Arduino açık kaynaklı bir donanım olduğu için, tüm devre şemaları ve baskı devre modelleri hazır olarak sunulmaktadır. Bu sayede isteyen herkes Arduino kartını üretebilme olanağına sahiptir. Orijinal Arduino kartları İtalya’da üretilirken klon ürünler ise daha düşük üretim maliyetleri ile Çin’de üretilmektedir. Üzerlerinde kullanılan elektronik malzemeler ve tüm işlevselliği orijinal kart ile aynıdır. Robotistan olarak her zaman orijinal ürün almanızı tavsiye etsek de, klon ürünlerin kullanımında herhangi bir problemle karşılaşmanız oldukça düşük bir olasılıktır.
Arduino’nun kullanılacak projeye göre farklı donanım yeteneklerine sahip birçok modeli bulunmaktadır. Fiyatları en ucuz olan pro mini 3$ +KDV'den başlayıp,  en pahalı olan esplora 22$+KDV'dir.(Klon modelleri)  En temel model olan UNO, birçok proje için yeterli gelmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda giriş/çıkışa ihtiyaç duyarsanız Mega, farklı USB özelliklerine ihtiaç duyarsanız (klavye, fare vb. gibi davranma) Leonardo, giyilebilir projelerinizde kullanacaksanız LilyPad, projenizde kısıtlı miktarda yere sahipseniz Mini, Micro ve Nano, ekstra işlem gücüne ihtiyaç duymaktaysanız Due ve Yun gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz modelin özelliklerine bağlı olarak maliyet doğal olarak yükselecektir. Ayrıca ekstra özellikleri kolay bir şekilde Arduino projenize dahil etmek için shield kartlarını inceleyebilirsiniz.
Sıralama seçin
Toplam 418 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.