1250 TL ve Üzeri Siparişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti

Marka
Robotistan
Ürün Kodu
21102
Fiyat
: 723,32 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
: 867,98 TL
3 Ay Vade Farksız Taksit

Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti

Makeventor Proje Kiti, her yaş için bir elektronik buluş kitidir! Makeventor, günlük nesneleri internet ile birleştirmenize imkan tanımaktadır. Herhangi bir iletken malzemeye bağlı krokodil kabloları kullanarak boşluk çubuğu, yön tuşları ve farenin sol tıklaması gibi bilgisayarınızın klavyesini kontrol edebilirsiniz.

Bu kit ile bilgisayarınızın aklınıza gelebilecek birçok fonksiyonu klavye olarak algılamasını sağlayabilirsiniz. Programlama ve breadboard gerektirmeyen bu kit ile çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirmesine destek olabilirsiniz. İlkokul çağındaki tüm çocuklar için uygun olan bu kit, onların keyifli bir şekilde vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda geleceğin mucitlerini de yetiştiriyor. Çocukların artık küçük yaşlardan itibaren tanıştığı elektronik uygulamalar onların yaratıcılıklarını zenginleştiriyor. Makeventor kit de bu alanda çok önemli bir adım olacaktır.

makeventor-akillituslar-proje-aktivite-seti-11.jpg (26 KB)

Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti Nedir?

Makeventor Kart, iki taraflı bir devre kartıdır. Daha basit olan üst tarafta, Makeventor'ün 6 girişi vardır: yukarı/aşağı/sol/sağ tuşlarının yanı sıra boşluk ve fare sol tıklama. Delik çiftlerini klipslemek için proje kiti ile birlikte verilen krokodil kablolarını kullanabilirsiniz. Makeventor Kartı ters çevirdiğinizde ise 12 tuşa daha erişiminiz olur: klavye tarafında W, A, S, D, F ve G ve yukarı/aşağı/sol/sağ fare hareketi ve fare tarafında sol/sağ tıklamalar. Alt başlık altı toprak çıkışına sahipken, üst başlık bir genişletme/çıkış başlığıdır. Ayrıca arkada fareye mi yoksa klavye tuşuna mı bastığınızı gösteren birkaç LED bulunmaktadır.

makeventor-akillituslar-proje-aktivite-seti-12.jpg (40 KB)

Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti Teknik Özellikleri:

 • 6 girişli bağlantı noktasına sahiptir.
 • Arduino uyumlu kontrol birimi sağlamaktadır.
 • Yüksek dirençli switchlere sahiptir.
 • Her şeyi klavyeye çevirebilir. 

Makeventor Kartı Ölçüleri:Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti ile Neler Yapılabilir?

Makeventor söz konusu olduğunda sınırımız gökyüzüdür!

Biraz elektriği iletebildiği sürece hemen hemen her şeye bağlanabilir; muz bağlayabilir ve piyano çalabilir veya alfabe şekli verdiğiniz oyun hamurlarınızı bağlayabilir ve bir mesaj yazabilirsiniz. Daha da iyi bir yönü ise, Scratch veya Arduino'yu sınıfınıza dahil ettiyseniz, Makeventor ile daha gelişmiş kodlama ve donanım dersleri yapabilirsiniz. Makeventor’ü bir bilim laboratuvarı gibi kullanabilirsiniz. Projelerin ne kadar büyük veya küçük olacağı tamamen size bağlıdır. İsterseniz projeniz bir odayı bile kaplayabilir (merdivenleri piyano tuşları olarak kullanmak gibi) veya küçük bir masanın üstü de projeniz için yeterli olabilir.

1. Basit Bir Devre: Elektrik devrelerinin giriş ve çıkışlarını yeni öğrenen öğrenciler için basit bir devre kurma projesiyle başlayabilirsiniz. Paralel devreleri de dahil ederek, öğrencilerin daha karmaşık projelerde nasıl işler yapacaklarını görebilirsiniz. Bu kadar basit bir projenin bile bir sınırı yok.

2. Piyano Çalma: Dersinize biraz müzik eklemek için Makeventor Proje Kitini, basit bir piyano tuşları uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Öncelikle bir bilgisayar programı veya herhangi bir web sayfası açın. Daha sonra Makeventor’e USB kablosunu takın ve arka kısımda bulunan anahtar terminalleri, bir tel ve krokodil kabloları kullanarak herhangi bir şeye bağlayın. Birçok farklı yiyecekle (marshmallow, makarna) veya oyun hamurlarıyla kullanabilirsiniz. 

Daha karmaşık bir piyano uygulaması yapmak için Scratch veya diğer benzer programları kullanarak kendini piyano uygulamanızı yaratabilirsiniz. Bu projeyi de öğrencilerinizin hayal gücüne ve yeteneğine hitap etmek için istediğiniz kadar karmaşık hale getirebilirsiniz.

3. Dans Pisti: Suyla dolu kovalar veya folyo ve karton kullanarak kendi dans pistinizi yaratabilirsiniz. Bu uygulama, öğrenirken çocukları hareket ettirmeyi amaçlayan eğlenceli bir aktivitedir.

4. Çevrimiçi bir Pacman oyunu oynamak için de Makeventor Proje Kitini kullanabilirsiniz. Öncelikle Google'dan yardım alarak bir Pacman oyunu açın. Daha sonra kurşun kaleminiz ile bir kumanda çizip, çizimlere dokunarak oyunu oynayabilirsiniz.

makeventor-akillituslar-proje-aktivite-seti-13.jpg (24 KB)

Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti Nasıl Kurulur?

 • USB kablosunu takın.
 • Açılan pencereyi kapatın: Bilgisayarınız sizden bir sürücü yüklemenizi veya başka ayarlar yapmanızı isteyebilir. Pencereyi kapatabilirsiniz. Herhangi bir yazılım yüklemenize veya herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.
 • Toprak kısmını bağlayın: Bir krokodil kabloyu Makeventor’ün ön yüzünde bulunan toprak kısmına bağlayın.
 • Topraklamanın bir ucunu kendinize bağlayın: Krokodil kablonun diğer ucundaki metal parçayı parmaklarınızın arasında tutun. Bu şekilde topraklama yapmış olacaksınız.
 • Makeventor Kart üzerindeki boşluk alanına bir bağlantı yapın ve deneyin.
 • Eşyaları bağlayın ve yaratıcılığınızı özgür bırakın!

makeventor-akillituslar-proje-aktivite-seti-15.jpg (48 KB)

Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti Paket İçeriği:

 • 1 x Makeventor Kart
 • 1 x Data Kablosu
 • 10 x Jumper Kablo
 •  6 x Krokodil Kablo
 • Kırtasiye Seti (1 x Oyun Hamuru, 1 x 6'lı Boya Kalemi, 1 x Sulu Boya Seti, Örnek Projeler, 4 x Renkli A4 Kağıtları, 5 x LED, 1 X Kurşun Kalem, 1 x Kalemtıraş, 1 x Bant ve 5 x Ataş)

makeventor-akillituslar-proje-aktivite-seti-14.jpg (21 KB)

Benzer Ürünler:

21102
Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti
Makeventor Akıllı Tuşlar Proje ve Aktivite Seti
Fiyat:
723,32 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
867,98 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.