FREE SHIPPING for your purchases of 1250 TL and above!
All Categories
Menu
Cart

Maker UNO - Arduino UNO Uyumlu

Maker UNO, makerlar ve öğrenciler için tasarlanmış Arduino tabanlı bir geliştirme kartıdır. Özellikle elektronikte temel seviyedeki öğrenciler için geliştirilmiş bu kart, başlangıç uygulamalarında ihtiyaç duyulabilecek bileşenleri üzerinde barındırır.

Maker UNO, Arduino UNO kartı baz alınarak tasarlanmıştır. Kart üzerinde Arduino UNO kartından farklı olarak IO pinlerine bağlı 12 LED, 1 push buton ve 1 buzzer bulunur.  

Arduino dünyasına giriş yapıldığında yaşanılan en büyük zorluklardan biri breadboarda devre kurma kısmıdır. Maker UNO, breadboarda devre kurmadan temel uygulamaları gerçekleştirebilmenizi sağlar. Bu kart ile devre kurma aşamasını atlayarak doğrudan kodunuza odaklanabilirsiniz. LEDlerle animasyonlar oluşturabilir, buzzer ile farklı melodiler çalabilir veya butonla LED yakıp söndürebilirsiniz.


Kart üzerindeki ledler projelerde çıkış olarak kullanılabileceği gibi bağlı olduğu pindeki sinyal akışını takip etmek için de kullanılabilir. Bu işlevi sayesinde ledler, projelerinizde bir hata ile karşılaştığınızda hatayı tespit etmenize yardımcı olurlar.

Headerlara yapıştırılabilen pin diyagramı etiketleri, pin başlıklarını rahat bir şekilde görmenizi sağlar ve pin bağlantılarını yaparken zaman kazandırır.

 

18638-3.jpg (106 KB)

Kartın arkasındaki boşluğa isminizi yazarak veya imzanızı atarak kartı kişiselleştirebilirsiniz.

18638-4.jpg (30 KB)

Peki Arduino UNO ve Maker UNO arasındaki farklar nelerdir:

18638-5.jpg (90 KB)

18638-6.jpg (96 KB)

Maker UNO ile yazılım ve elektronik dünyasına hızlı bir başlangıç yapın!

Arduino IDEyi kurun, kabloyu bağlayın ve programlamaya başlayın!

Beraber Kullanılabilecek Ürünler:

Dokümanlar ve Yararlı Linkler:

 

18638
Maker UNO Development Board - Arduino Compatible
Maker UNO Development Board - Arduino Compatible
:
421.75 TL + VAT
:
506.10 TL
Prepared by  T-Soft E-Commerce.