1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

Interlink Electronics’in ürettiği pasif bir kompanent olan kuvvete duyarlı dirençler, 5mm çapındaki aktif dairesel alana uygulanan kuvvetle orantılı olarak direnç değerlerinde düşüş gösterirler. Bu sayede kuvvet ya da basıncın algılana bilmesi sağlanmaktadır. PFT (Polymer Thick Film) aygıt dokunma kontrollü elektronik cihazlarda birkaç gram ile 10 kilogram aralığındaki kuvvetlerin algılanabilmesi için optimize edilmiştir. Ürün dokunma arayüzlü projelerde ve çeşitli robotik uygulamalarda kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Ürün üzerinde yapılan testlerde, ürün üzerine kuvvet uygulanmadığında 1MΩ, 10kilogram gibi seviyelere çıkıldığında ise 100kΩ direnç değerlerine erişmiştir. Uygulanan kuvvet karşında oluşan değerler yüksek tutarlılığa sahiptir. Tekrarlanan sabit kuvvet uygulamalarında ürünün sabit değerler ürettiği yapılan testlerde görülmüştür. Ürünün direnç değer aralığı AVR ve PIC gibi birçok mikrodenetleyicide bulunan dahili pull-up’lar ile direkt olarak çalışabilmektedir. Ürün hafif hızlı dokunuşları ve küçük titreşim motorlarının titreşimlerini algılayabilecek hassasiyete sahiptir.

Ürün Boyutları:

  • Pad Çapı: 1,83 cm
  • Algılama Alanı Çapı: 1,27 cm
  • Ağırlık: 0,25 gr
  • Kalınlık: 0,51 mm
  • Pinler ve Algılama Alanı Arası Bölge Uzunluğu: 3,05 cm

Ürünün pin aralığı breadboardlarda kullanım için uygundur.

*Not: Ürün hassasiyet ve dayanım ölçümleri için uygun değildir. Kuvvet doğruluğu aralığı çeşitli koşullar altında %5 ile %25 arasında değişebilir. Çözünürlük ise tüm değer aralığının %0.5’inden daha iyidir. 

Dokümanlar:

Garanti Bilgisi
0
13126
0.6 Inch Kuvvete Duyarlı Dairesel Sensör - Force-Sensing Resistor - 0.6 Inch Diameter Circle - PL-1696
0.6 Inch Kuvvete Duyarlı Dairesel Sensör - Force-Sensing Resistor - 0.6 Inch Diameter Circle - PL-1696
Fiyat:
294,62 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
353,55 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.