15:00'e Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargo'da, 1250 TL ve Üzeri Siparişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

LDR Işık Sensörü Kartı (4 Pin)

 

LDR ‘Light Dependent Resistor’ tamlamasının kısaltmasından gelmektedir ve anlamı ışığa bağımlı dirençtir. LDR ayrıca foto direnç olarak da adlandırılır. Bir direnç çeşidi olmasının yanında aynı zamanda bir pasif sensör olan LDR, ışık şiddetine bağlı olarak yapısında değişiklik gösterir.

 

 

LDR sensörünü kullanmak için normal şartlarda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir devreyi breadboard üzerinde kurmamız gerekmektedir.

 

LDR Işık Sensörü Kartı harici bir devre kurma ihtiyacı duymadan ldr sensörümüzü arduino gibi cihazlara direk olarak bağlayabilmemizi sağlamaktadır.

 

LDR ışık sensörü kartı ayrıca hem analog hem de dijital olarak çıkış vermektedir. Analog çıkış pinini direk olarak Arduinonun analog pinlerinden birine bağlayarak ölçüm yapabilirsiniz. Ayrıca kart üzerinde dijital çıkış pini de bulunmaktadır. Algılanan ışık miktarı eşik değerini geçtiğinde HIGH çıkışı, eşik değerinin altında kaldığı durumda ise LOW çıkışı vermektedir. Dijital çıkış için gerekli olan eşik değeri kart üzerinde bulunan trimpot ile yapılmaktadır.

 

18894-min.png (117 KB)

Teknik Özellikler:

  • Çalışma Voltajı: 3.3-5 V
  • Çıkış Tipi: Analog ve Dijital

 

Doküman / Yararlı Linkler:

18894
LDR Işık Sensörü Kartı (4 Pin)
LDR Işık Sensörü Kartı (4 Pin)
Fiyat:
23,09 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
27,71 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.