16-19 Haziran Arasında Verilen Siparişler 20 Haziran'da Kargoya Teslim Edilecektir.
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
Arduino Ethernet Shield
Arduino Ethernet Shield, Arduino tarafından sağlanan devre şeması üzerinden hazırlanıp, üretilmiş ethernet shielddir. Orjinal Arduino Ethernet Shield ile birebir uyumludur ve onun için hazırlanmış tüm kütüphane ve kodlar bu shield'de de kullanılabilir.
Arduino Ethernet Shield W5100 kullanarak arduino kartınızı birkaç dakika içerisinde internete bağlayabilirsiniz. Ethernet Shield'i arduino üzerine takınız, ve RJ45 kablosunu da ethernet shield'e takınız, birkaç adımı takip ederek arduino'yu internet üzerinden kontrol etmeye başlayabilirsiniz. 
Arduino Ethernet Shield ethernet üzerinden internete bağlanmanızı sağlar. Wiznet W5100 entegresini temel alan bu kart hem TCP hem de UCP ile uyumludur. Arduino Ethernet Shield 4 eş zamanlı soket bağlantısını destekler. Shield üzerindeki standart RJ45 ethernet soketine ethernet kablosunu bağlayarak, Ethernet Kütüphanesi ile hızlı bir şekilde arduino'yu internete bağlayabilirsiniz.

Arduino Ethernet Shield'in Poe'li modelide mevcuttur. Arduino Ethernet Shield Poe'li ürününü inceleyebilirsiniz.

Kart üzerinde SD kart yuvası vardır. Bu sayede çeşitli bilgileri SD kart üzerine yazabilir ve okuyabilirsiniz. SD kartı SD Kütüphanesi ile kullanabilirsiniz. SD kartın SS pini; pin 4'tür.   

Arduino, Ethernet Shield işlemcisi olan Wiznet W5100 ve SD kart arduino ile SPI hattı üzerinden haberleşmektedir. Bu pinler UNO'da 11,12 ve 13, MEGA'da 50,51 ve 52. pinlerdir. Her iki modelde de 10. pin W5100'ün, 4. pin ise SD kartın seçim pinidir. Bu pinler genel giriş çıkış pini olarak kullanılmazlar. Arduino MEGA'da donanımsal SS pini (53. pin) SD kart ya da W5100 için kullanılmamaktadır. Fakat bu pin mutlaka çıkış pini olarak ayarlanmalıdır.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta W5100 ve SD kart aynı SPI hattını kullandığından aynı anda sadece biri aktif olmaktadır. Eğer iki haberleşme aynı anda yapılmak istenirse kullanılan kütüphanenin ortak olmasına dikkat edilmelidir. Aynı anda ikisini kullanmayacaksanız kullanmadığınız kısmı pasif etmeniz gerekmektedir. SD kartı pasif etmek için 4. pini çıkış olarak gösterip bu pinden 5V (high) çıkış vermeniz gerekmektedir. W5100'ü pasif hale getirmek için ise 10. pini çıkış olarak gösterip 5V (high) çıkış vermeniz gerekmektedir.  

Not: Ethernet Shield ile Uno'nun birleştirilmiş versiyonu için Arduino Ethernet ürününü inceleyebilirsiniz.    

Dökümanlar :
Garanti Bilgisi
0
Ürün Detayı
Shield Tipi
Haberleşme
11667
Arduino Ethernet Shield (Wiznet W5100) - Klon
Arduino Ethernet Shield (Wiznet W5100) - Klon
Fiyat:
277,23 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
332,68 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.