1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

LEGO® Education SPIKE™ Essential Set

Marka
LEGO
Ürün Kodu
21055
Fiyat
: 17.219,03 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
: 20.662,84 TL
Havale Fiyatı : 20.042,95 TL %3  İndirim
3 İş Günü İçinde KARGODA!
3 Ay Vade Farksız Taksit

LEGO® Education SPIKE™ Essential Set

LEGO® Education SPIKE™ Essential ile Robotik ve Kodlama Öğrenmek Çok Kolay! Yepyeni LEGO® Education SPIKE™ Essential ile gündelik hayatın mühendislik tasarımlarını STEAM disiplinleriyle öğrenin! SPIKE™ Essential, ilkokul öğrencilerinin bilgi işlemsel düşünme becerilerini geliştirerek mühendislik tasarım süreçlerini keşfetmelerine yardımcı olur.

 

SPIKE™ Essential ile Öğrenciler Neler Kazanacak?

Çocukların bütünsel gelişimini ve ilk sınıflarda çok önemli olan temel dersleri destekleyen SPIKE™ Essential, gerçek anlamda disiplinler arası bir STEAM çözümüdür. Dil becerileri, matematik ve sosyal-duygusal öğrenmeyi STEAM disiplinlerine bilinçli ve doğal bir şekilde entegre ederek, STEAM kavramlarını eğitimin ilk yıllarından itibaren gerçek hayata taşır. SPIKE™ Essential; öğrencilere, tanıdıkları LEGO® minifigürlerini kullanmalarına fırsat sunarak derse katılımlarını kolaylaştırır ve STEAM derslerine karşı ilgi uyandırır.

SPIKE™ Essential Setinin İçeriğinde Sizi Neler Bekliyor?

SPIKE™ Essential seti; 449 adet LEGO® parçası, akıllı donanım öğrenme etkinliklerinin yer aldığı LEGO® Education SPIKE™ uygulaması ve yedek parça paketinden oluşur. Her biri 45 dakikalık 7 dersten oluşan, öğretim programlarına uygun 5 ünite planı içerir. LEGO® Education Sertifikalı Eğitmen yönetiminde eğitim desteği ve bireysel öğrenme setleriyle hibrit öğrenme fırsatları sunar.

SPIKE™ Essential Setinin Müfredatı Nasıl Hazırlandı?

Üniteler; öğrencilerin mühendislik, programlama ve fen bilimleri konularına ilgi duymalarını sağlayacak eğlenceli uygulamaları ve izle-yap modeliyle öğrenecekleri videoları kapsayacak şekilde hazırlanmıştır.

SPIKE™ Essential Setinin Öğrencilere Sağladığı Faydalar Neler?

SPIKE™ Essential, eğitimin ilk sınıflarından daha üst sınıflara doğru devam ederek yıldan yıla öğrenmenin ilerlemesini sağlar. Tutarlı ünite yapısı, ortaokula kolay bir geçiş ve SPIKE™ Prime ile daha gelişmiş öğrenme fırsatları için güçlü bir temel inşa eder. Renk kodlu sınıflandırma tepsileri yapım sürecini kolaylaştırır ve dersin sonunda hızlı ve verimli bir şekilde toparlanmaya yardımcı olur. LEGO® Öğrenme Sistemi’nin bir parçası olarak, hem öğrenciler, hem de öğretmenler için tanıdık ve tutarlı bir yapıda ilerleyerek daha derinlemesine öğrenme sağlar. SPIKE™ Essential’ı diğer öğrenme çözümleri ile birleştirmek, öğrencilerin ilgisini ve heyecanını canlı tutmanın yanı sıra daha fazla öğrenme fırsatı sunma konusunda da anahtar role sahiptir.

SPIKE™ Essential’ın Robotik Kodlamaya Getirdiği Yenilikler Neler?

LEGO® Education, ilkokul robotik kodlama eğitiminde kullanılan WeDo 2.0 setinin emekliliğini duyurmuştu. Gelişmiş yetenekleriyle ön plana çıkan SPIKE™ Essential, ilkokul seviyesinde WeDo 2.0 setinin yerini aldı! Bugünün kodlama ihtiyaçlarını yeni bir teknolojiyle karşılayan SPIKE™ Essential; ilkokul öğrencilerinin robotik kodlama eğitimlerini kolaylaştıracak, her seviyeye uygun hazırlanmış müfredatıyla ön plana çıkıyor. İlkokul öğrencilerindeki robotik ve kodlama kazanımlarını daha ileri seviyelere taşıyan SPIKE™ Essential ile LEGO® Education WeDo 2.0 setinin arasındaki farklılıkları gelin birlikte inceleyelim.

SPIKE™ Essential’ı WeDo 2.0’dan Farklı Kılan Yenilikler Neler?

 •  SPIKE™ Essential, LEGO® Öğrenme Sistemi’ndeki diğer eğitim setleriyle uyumlu olarak çalışır. Öğrenciler bu sayede daha gelişmiş ve farklı robotlar inşa edebilirler. WeDo 2.0’da bu özellik olmadığı için sadece kendi parçalarıyla robot tasarlayabiliyorduk.
 •  WeDo 2.0 yalnızca simge bloklarıyla kodlama yapmaya müsaitken SPIKE™ Essential ile seviyelere uygun kodlama dillerini tercih edebilirsiniz. Robotik kodlamayı daha önce tecrübe etmemiş ilkokul öğrencileri için simge bloklarıyla başlayıp, ilerleyen seviyelerde metin tabanlı kodlamaya geçiş yapabilirsiniz.
 • Öğretmenler, sınıflarındaki öğrencilerin seviye farkını daha net ve ayrıntılı olarak gözlemleyebilir. Etkinlik sonrası değerlendirmelerle, her öğrencinin seviyesine ilişkin analiz süreçleri kolaylaşır.
 •  SPIKE™ Essential'ın hassas renk sensörüyle çizgi takibi yapmak kolaylaşır. Bu sensör yardımıyla çok daha gelişmiş robotlar tasarlayıp inşa etmek mümkündür.
 •  WeDo’da olmayan 6 eksenli Jireskop sensörünü istediğiniz zorluk derecesinde programlayarak projelerinizi zenginleştirebilirsiniz.
 • SPIKE™ Essential’ın içindeki motorlar derece, tur, saniye ve sürekli çalış seçenekleriyle programlanabilir bir yapıdadır. Öğrenciler bu yenilik sayesinde robotlarını, sınırlanmadan çok daha özgür bir şekilde tasarlayıp inşa edebilirler.

 

LEGO® Education SPIKE Teknik Özellikleri:

 •  Farklı kimliklere ve özelliklere sahip 4 ilişkilendirilebilir minifigür, problem çözmeyi ve sosyal-duygusal öğrenmeyi destekler.
 • 2 Küçük Motor, bir Renk Sensörü, 3x3 Renkli Işık Matrisi ve 2 G/Ç bağlantı noktasına, Bluetooth bağlantısına, 6 eksenli jiroskopa ve mikro USB şarjlı ve bağlantı bağlantı noktasına sahip şarj edilebilir bir Li-ion pile sahip akıllı bir Küçük Hub içerir.
 • 449 parçalık set ayrıca sezgisel ve kolay yapım için tanıdık LEGO® yapım parçaları ve yedek parçalar içerir.
 • Kolay sınıf yönetimi için renk kodlu ayırma tepsilerine sahip sağlam saklama kutusu. Scratch tabanlı, yaşa uygun simge ve kelime tabanlı kodlama özelliğine sahip SPIKE™ Uygulaması, öğrencilerin kodlama becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
 • 5 ünite 8 x 45 dakikalık, standartlara uygun dersler, eğlenceli, anlatıma dayalı problem çözme yoluyla bağımsız STEAM düşüncesini teşvik eder. Her ders için kapsamlı öğretim kaynakları, her öğretmene ilgi çekici dersler verme konusunda güven verir. Temel öğrenme değerleri
 • Diziler oluşturma ve değiştirme, test etme, hata ayıklama ve döngüleri kullanma dahil olmak üzere hesaplamalı düşünme becerilerini geliştirin.
 • Bir problemin tanımlanması, beyin fırtınası çözümleri ve prototiplerin test edilmesi ve iyileştirilmesi dahil olmak üzere mühendislik tasarım sürecini keşfedin.
 • Enerji, enerji transferi ve çarpışma ile ilgili bilimsel kavramları araştırın. Öğrenciler deneyimlerini işbirliği içinde tartışırken sözlü iletişim becerilerini güçlendirin.
 • Anlatı tabanlı problem çözme ile meşgul olun.
 • Bir ana hikaye karakterinin bir sorunu çözmesine yardım ederek sosyal-duygusal dil geliştirin.


Benzer Ürünler:

21055
LEGO® Education SPIKE™ Essential Set
LEGO® Education SPIKE™ Essential Set
Fiyat:
17.219,03 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
20.662,84 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.