Matatalab Pro Kodlama Seti

Ürün Kodu
:
17993
Marka / Menşei
:
Matatalab
Miktar
:
10+
Fiyat
:
1.379,57 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
1.627,89 TL
Aynı Gün Kargo
Saat 15:00’e kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Matatalab - Bilgisayarsız Kodlama Kiti

  Kodlama Artık ABC Kadar Kolay!

  Hayal Gücünü, Bilişsel Becerilerini ve Kodlama Yeteneklerini Ellerini Kullanarak Oyun Oynar gibi Matatalab ile Geliştirebilirsin.

  Matatalab sayesinde çoçuklar okul öncesinde de oyun oynar gibi kodlama öğrenebilecek. Çoçuklar yeni şeyler öğrenirken dokunma, görme ve duyma duyularını sıkça kullanır. Matatalab Kodlama Kiti, bilişsel gelişme için gerekli olan bu ortamı oluşturarak çoçukların oyun oynar gibi kodlama öğrenmesini sağlar. Hayal güçlerini kullanarak bu kit ile yapılabilecek sınırsız olasılıkları kod blokları ile oluşturabilirler, yine kod blocklarını kullanarak robot arabayı kontrol ederek kendi algotirmalarını oluşturabilirler. Yazılan kodda anlık olarak geri bildirim alarak hızlı bir öğrenme süreci elde edecekler. Hem erken yaşta, hem de Matatalab gibi doğru kit ile kodlama dünyasına girmeleri temel kavramları öğrenmelerini çok kolaylastıracaktır. Erken yaşta kodlama dünyasına giriş yaptıklarında ileri yaşlarında okulda görecekleri kodlama derslerinde daha karmaşık kavramları korkusuzca ve doğru bir temele sahip olarak öğrenecekler. 


  Matatalab okul öncesinde kodlama öğrenirken, tamamen fiziksel ortamı kullanır. Herhangi bir akıllı cihaza(telefon, tablet vb) ihtiyaç duymaz. Kodlama öğrenirken bunu robot programlayarak, müzikler oluşturarak veya sanat ile yapabilirsiniz. 
   
  Ürün İçeriği:

  Önemli Not: Okul öncesinde kodlamaya kolay ve hızlı bir başlangıç yapmak için içeriği genişletilmiş Matatalab Pro Kodlama Seti'ni tercih edebilirsiniz. Pro Kodlama Seti; Matatalab Kodlama seti, Matatalab Müzik Eklenti Paketi ve Matatalab Sanat Eklenti Paketi birleşiminden oluşmaktadır. 

  MatataBot
  MatataBot bir robot arabadır. Yazdığınız kodlara göre hareket edip ses çıkartır. Kodlama dünyasına giriş yaptığınızda buradaki maceralarınızda sizinle olacak. Rota takip ettirebilir, kalemini kullanarak çizim yapablir istersenizde şarkı söylettirebilirsiniz. STEM konularını öğrenmenizde size yardımcı olacak ve problem çözme yeteneklerinizi geliştirecek. 


  matatabot

  Komut Kulesi
  Yazdığınız kodları görüntü işleme ile algılayarak, MatataBot'a nereye gitmesi gerektiğiniz söyler! İsterseniz komut kulesi içerisine favori lego figürlerinizi de yerleştirebilirsiniz. 


  matata komut kulesi

  Kontrol Kartı
  Kod bloklarını kontrol kartının üzerine yerleştirerek MatataBot ile her yeri fethedebilirsiniz. Blokları yerleştirin ve "Play" butonuna basın. Yazdığınız kodu MatataBot çalıştırmaya başlayacak.   matata kontrol kartı

  Kod Blokları
  Fiziksel kod blokları kodlama uygulamalarına göre daha anlaşılır şekilde dokunarak ve oyun oynayarak kod yazmanızı sağlar. Fiziksel ortamdaki kod bloklarını konsantre olurken eğlenceli şekilde zaman geçirmenizi sağlar. Kelimenin tam anlamıyla kodlama pratik bir deneyim haline gelir.   matata kod blockları

  Doğa Haritası ve Görev Kitapçıkları
  MatataBot ile harita üzerinde bir maceraya atılın. Görev Kitapçıklarını kullanarak harita üzerine başlangıç seviyesi kodlamadan ileri seviye kodlamaya doğru adımlar atın. 

  matata örnek uygulama
  Müzik Eklenti Paketi
  Eklenti paketi içerisindeki müzik blokları sayesinde dilediğiniz müzikleri besteleyebilirsiniz. Hazır melodi bloklarını kullanarak hızlıca melodileri çaldırabilirsiniz. Alıştırma kartlarını kullanarak örneklerin üzerinden hızlı başlangıç yapabilirsiniz. 

  matata müzik kod blocklarımatata müzik eklenti paketi

  Sanat Eklenti Paketi
  Eklenti paketi içerisindeki açı blokları sayesinde robot arabayı istediğiniz açıda çevirebilirsiniz. Kalemleri arabanın üstüne koyup farklı şekiller çizdirerek resimler yapabilirsiniz. Örnek uygulamalar için paket içerisindeki alıştırma kağıtları ile hızlı başlangıç yapabilirsiniz. 

  matata sanat kod blocklarımatata sanat eklenti paketi
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.