1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

Ülkemizde elektronik arıza bulma ve giderme ile ilgili profesyonel seviyede, endüstri tecrübeleri ile hazırlanmış bir kitap açığı bulunmaktadır. Bu kitap, yazarın yaklaşık 16 yıllık sistem, modül, kart test ve tamiri tecrübeleri ışığında hazırlamış, alanında ciddi bir açığı kapatacağını umduğumuz bir eserdir.Elektronikle uğraşan öğretmen, akademisyen, mühendis, tekniker ve teknisyen, öğrencilerin arıza bulma ve giderme konusunda bilmek istediği A'dan Z'ye her şeyi bulacağı ve elinden düşüremeyeceği bir kaynak kitap olacaktır.

Elektronik çağındayız! Her geçen gün elektronik tasarımlar ve cihazlar büyük bir hızla artmakta ve değişmektedir. Doğal olarak, bu artış ile birlikte bu cihazların arıza ve bakım gereksinimleri de bu denli artmaktadır. Arızaların bulunması ve giderilmesi, belli sistemlerin, yöntemlerin uygulanması ve daha da önemlisi bir sabrın sonucunda olmaktadır.

Ülkemizde maalesef bazı elektronik arızalı sistem kartları yurtdışına gönderilerek sağlamlarının alımına gidilmektedir. Bu durum ülkemiz açısından ciddi döviz kaybıdır. Aynı zamanda iş yapamayan üretim bandının, belki de aylarca durması ve iş kaybı anlamına gelmektedir. Üretim ve zaman kaybı sadece, günlük yüz binlerce dolarla ifade edilebilir.

Bu kitabın hazırlanmasındaki amaç; arızalı sistemlerdeki kartları profesyonel şekilde onarma metotlarını öğretmek, mevcut yüksek teknolojili test metotlarını paylaşmaktır.

Kitap içerisindeki bölüm başlıkları şunlardır:

1- ELEKTRONİK ARIZA BULMA TEKNİĞİNE GİRİŞ
2- ELEKTRONİK LABORATUAR ORTAMI
3- ARIZA BULMAK İÇİN TEMEL BİLGİLER
4- ELEKTRONİK KART VE MALZEME TEST YÖNTEMLERİ
5. ANALOG ELEKTRONİK MALZEMELER VE TESTLERİ
6. ANALOG / DIGITAL ENTEGRELER VE TESTLERİ
7- ARIZALI ELEKTRONİK MALZEMENİN BELİRLENMESİ
8. ELEKTRONİK ARIZA GİDERME VE BAKIM TEKNİKLERİ
Garanti Bilgisi
0
11296
Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri -1 - Önder Şişer
Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri -1 - Önder Şişer
Fiyat:
250,00 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
250,00 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.