sadsad x
asdasd

PROGRAMLAMAYA GİRİŞ - Erkan KİLMEN

Ürün Kodu
:
12840
Marka / Menşei
:
Dikeyeksen
Stok Adedi
:
0
Fiyat
:
32,00 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
40,00 TL
İndirimli Fiyat
:
32,00 TL KDV
Dahil
%20
Aynı Gün Kargo
Hafta içi 15:00’a, Cumartesi 10.30'a kadar verilen siparişler aynı gün kargolanır.
Alışveriş Listeme Ekle
Buraya tıklayarak bu ürünü listenize ekleyebilir ve daha sonra yeniden inceleyebilirsiniz.
Teknik Servis
Deneyimli kadromuz ve gelişmiş teknik servis desteğimiz ile hep yanınızdayız.
İade Garantisi
14 gün iade garantisi ile
sizleri hiç üzmeden
süreci yürütüyoruz.
Yorum Ekle
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Soru Sor
 • Teknoloji çağının okuma ve yazması olan Yazılım ve Programlamayı bilmiyor musunuz?
   
  Bu kitap size başlangıç seviyesinden başlayarak adım adım programcı olma ve program yazma yollarını öğretmeyi amaç edinmiştir. Bu amaçla, en çok kullanılan programlama dilleri olan C#, Python ve Java'ya ait anlatım bol örnek, ipuçları ve deneyimlerle sunulmuştur. Kitap sonunda kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz dil hakkında yeterli bilgi seviyesine ulaşacağınız gibi diğer diller hakkında da bilgi ve deneyim sahibi olacaksınız. Ayrıca MsSQL ve MySQL konu anlatımları yine örnekler ve ipuçları ile bezenerek yapılmış ve bu sayede programlamanın bir diğer ayağı olan veritabanı programlamaya hakim olunması sağlanmıştır. Aşağıdaki konular Python, Java ve C# için bir bütün halinde detaylı olarak kapsanmıştır:
   
  Özellikler:
    1. Bölümde yazılımın tarihçesinden kesitler verilerek bunun yanında iyi programcı olabilmek için izlenmesi gereken yol haritası anlatılmıştır.
    2. Bölümde programlama için yol haritası olarak nitelendirilen algoritma ve akış diyagramlarına yer verilerek program geliştirmeden önce bir programcı gibi nasıl düşünülmesi gerektiği anlatılmıştır.
    3. Bölümde kitap boyunca öğreneceğiniz yazılım dilleri olan C#, Python ve Java dilleri ve bu dillerde programlarımızı geliştirmek için sistemimize yapılacak kurulumların aşamalarının neler olduğu hakkında bilgi edinilecektir.
    4. Bölümde geliştirdiğimiz programlarda en önemli yapı taşlarından birisi olan değişkenlere yer verilerek, değişkenlerin kullanımı ve sağladığı faydalar anlatılmıştır.
    5. Bölümde birden çok değişken verisini içeriğinde barındırarak bizlere tek tanım altında daha fazla değer barındırmayı sağlayan dizilerin kullanımı ve sağladığı faydalar anlatılmıştır.
    6. Bölümde yazdığımız kodların belirli bir kurala göre çalışmasını sağlayan kontrol ve şart ifadeleri incelenerek program içerisinde kullanımı anlatılmıştır.
    7. Bölümde aynı kodların şarta göre tekrarlanmasını sağlayan döngülerin çalışma mantığı, kullanımı ve sağladığı faydalar ve program içinde kullanımı öğrenilecektir.
    8. Bölümde nesne tabanlı programlama mimarisine giriş yapılarak, en küçük birimi olan fonksiyon ve metodların oluşturulması, sağladığı faydalar ve programlarımız içerisinde kullanımı öğrenilecektir.
    9. Bölümde programların çalışma anında veya kod yazma anında hata vererek geçersiz işlem yürütmesini engellemek ve programın hatalar karşısında davranış biçiminin nasıl düzenlendiği anlatılmıştır.
  10. Bölümde programlarımız içerisinde kullanabileceğimiz, kendi oluşturduğumuz tiplerin nasıl tanımlandığı, faydaları ve kullanım biçimleri izah edilmiştir.
  11. Bölümde nesne tabanlı programlama mimarisinin ana teması olan class (sınıf) kavramı incelenerek bir program içerisinde class kullanımının sağladığı faydalar incelenmiştir.
  12. Bölümde programların kullanıcı ile etkileşim kurabilmesi için görsel arayüzlerin nasıl hazırlandığı ve kullanımı anlatılmıştır.
  13. Bölümde MsSQL ve MySQL veritabanı sistemlerinin kurulumu, kullanımı, sorguların hazırlanması ve program içerisinden veritabanı bağlantılarının nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

   
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.