1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

Wood-Kit STEM Robotik Kodlama - İletken misin ?

Marka
Robotik Bilim
Ürün Kodu
22212
Fiyat
: 291,85 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
: 350,22 TL
Havale Fiyatı : 339,71 TL %3  İndirim

Wood-Kit STEM Robotik Kodlama - İletken misin ?


Çocuğunuzun (S) bilim, (T) teknoloji, (E) mühendislik ve (M) matematik gibi günümüzde ve gelecekte önemli olan alanlarda gelişmesine yardımcı olmak adına; üretilen wood-Kit STEM eğitici oyuncakları ile çocuğunuzun gelişimine yardımcı olalım. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde geliştirilen eğitici oyuncaklar, çocuklarınızın robotik kodlama ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmek için özel tasarlanmıştır.


Maddelerin iletken veya yalıtkan olduğunu test etmek ister misin?

Elektrik yükleri bazı maddelerde rahat hareket edebilme yeteneği kazanırken, bazı maddelerde ise Kolay haraket edemezler. Kolay haraket edebildikleri maddelere "iletken" maddeler; kolay haraket edemedikleri veya hiç haraket edemedikleri maddelere ise "yalıtkan" maddeler adı verilir. Ürünümüzün kurulumu sonrasında kablolar ile dokundurulan cismin iletken mi yoksa yalıtkan mı olduğunu öğrenci öğrenerek, deneyim sahibi olur.

Öğrenciye montelenmemiş şekilde gönderilen wood-Kit STEM İletken Misin ürünü kullanım kılavuzundaki yönergelerle eş zamanlı çalışarak monteler. Gerekli elektrik bağlantılarını montaj kılavuzundaki yönergelerden yardım alarak gerçekleştirir. Monteleme işleminden sonra, öğrenci üründe bulunan siyah ve kırmızı kablolaları ortamdaki çeşitli cisimlerin iki ayrı noktasına dokundurur. Cisim iletken ise cihaz ötmeye başlar, eğer cihaz ötmüyor ise cisim iletken değildir veya iletkenlik seviyesi çok düşüktür. Ürün Fen Bilgisi dersi "F.6.7.1. İletken ve yalıtkan cisimler.", "F.6.7.1.1. Tasarladığı elektrik devresini kullanarak maddeleri, elektriği iletme durumlarına göre sınıflandırır.", "F.6.7.1.2. Maddelerin elektriksel iletkenlik ve yalıtkanlık özelliklerinin günlük yaşamda hangi amaçlar için kullanıldığını örneklerle açıklar." ünitelerini desteklemektedir. Ürünün kurulum aşamasından sonra öğrenci kutu içerisinden çıkan boya ve fırça ile ürünü dilediği şekilde boyayarak renklendirebilir.

Benzer Ürünler:

 

Faydalı Linkler / Dokümanlar:

 


22212
Wood-Kit STEM Robotik Kodlama - İletken misin ?
Wood-Kit STEM Robotik Kodlama - İletken misin ?
Fiyat:
291,85 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
350,22 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.