15:00'e Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargo'da, 1250 TL ve Üzeri Siparişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

Beklenen ekran stoklarda!


7 inc lik Raspberry Pi resmi üreticisi tarafından üretilen ekran artık stoklarımızda. Raspberry Pi ekran, Raspberry Pi üzerindeki DSI konektörünü kullanır, bu sayede HDMI portu ve GPIO pinlerini işgal etmez.

Raspberry Pi dokunmatik ekran, Windows 10 IoT Core ve Raspbian işletim sistemlerinde Raspberry Pi'ye bağlantısı doğru yapıldığında otomatik olarak tanınmakta ve çalışmaktadır. Herhangi bir problem ile karşılaşırsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.Raspberry Pi Resmi Dokunmatik Ekran Özellikler:

  • RGB 800×480 çözünürlük, 60 fps desteği
  • 24-bit renk derinliği
  • FT5406 dokunmatik kontrolcüsü sayesinde 10 noktaya kadar kapasitif dokunma desteği
  • 70° görüş açısı
  • Raspberry Pi montajı için vida delikleri barındıran metal arka plaka

Raspberry Pi ekran ile birlikte gelen sürücü kartı, Raspberry Pi’ye DSI konektöründen şerit kablo ile bağlanmaktadır. Ekranın güç bağlantısı için ise birkaç farklı yöntem mevcuttur:

  • Ayrı bir mikro USB tipi güç kaynağı kullanmak: Bu yöntemle Raspberry Pi’nizi besleyen güç kaynağı haricinde bir adet daha güç kaynağına ihtiyacınız olacak.
  • Ekranı Raspberry Pi üzerinden beslemek: Ayrı bir mikro USB kablosunu, sürücü kartının üzerindeki USB A tipi konektöre ve diğer ucunu Raspberry Pi’nin mikro USB güç girişine bağlayarak. Bu şekilde bağlantı yaptığınızda yüksek amper değerine sahip bir mikro USB adaptörü sürücü kartındaki mikro USB soketine bağlamanız gerekecektir.
  • GPIO pinlerini kullanmak: Raspberry Pi üzerindeki GPIO pinlerinden 5V ve GND pinlerini birer jumper kablosu ile sürücü kartının üzerindeki 5V ve GND pinlerini bağlayarak. Bu yöntemde yine tek bir güç kaynağı ekran+sürücü ve Raspberry Pi’yi besleyeceğinden yüksek akımlı bir güç kaynağı kullanmanız gerekecektir.

Raspberry Pi dokunmatik ekran kullanmak için Raspbian dağıtımının en son sürümüne ihtiyacınız vardır. Şu komutlar ile güncelleme yapabilirsiniz:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo reboot

Raspberry Pi’niz bu güncellemeden sonra ekranınızı otomatik olarak algılayacaktır ve HDMI yerine bu çıkışı kullanacaktır. Eğer varsayılan ekran olarak HDMI çıkışını kullanmaya devam etmek isterseniz /boot/config.txt dosyasına
display_default_lcd=0

satırını eklemeniz gereklidir. Aynı zamanda çoklu ekran kullanımı desteklemektedir.Örneğin, varsayılan ekranda (ayarları değiştirmediysek bu ekran dokunmatik ekranımızdır)video oynatmak için
omxplayer video.mkv
komutunu girdikten sonra HDMI arayüzü ile bağlı ikinci bir ekranda video oynatmak için
omxplayer --display=5 video.mkv
komutlarını verebilirsiniz.


Waveshare dokunmatik ekranları incelemediyseniz, onları da incelemenizi tavsiye ederiz. 
Ürün Detayı
Boyut
5.0 inç ve üzeri
14021
Raspberry Pi Resmi Dokunmatik Ekran
Raspberry Pi Resmi Dokunmatik Ekran
Fiyat:
2.679,89 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
3.215,87 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.