1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

Baskı Tablası Termistör - Sıcaklık Sensörü - L700mm (Ender 3 / Ender 3 Pro / Ender 3 V2)

Marka
Creality 3D
Ürün Kodu
18865
Fiyat
: 49,43 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
: 59,32 TL
Havale Fiyatı : 57,54 TL %3  İndirim

Ender 3 - Baskı Tablası Termistör - Sıcaklık Sensörü - L700mm

 

Termistör (sıcaklık sensörleri), yüksek derece sıcaklıklardaki sıcaklıkları ölçmekte kullanılan ısının dirence etkisi üzerine çalışan 3D yazıcılarda çokça kullanılan bir sensördür.

Ender 3 Baskı Tablası Sıcaklık Sensörü, Ender 3 Termistör Sıcaklık Sensörü ile birebir aynı özelliklere sahiptir. Aralarındaki tek fark Ender 3 cihazına göre kablo uzunlukları ayarlanmış haldedir. Baskı tablası sadece Y ekseni üzerinde hareket etmesi, hareket alanının kısıtlı ve aynı zamanda elektronik karta yakın olması ile daha kısa kabloya sahip sıcaklık sensörüne ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple uygun kablo boyuna ayarlanmış olarak konnektör takılmıştır.

Not: Bu ürünü Ender 3 ve türevi cihazlarda, tabla sıcaklığını ölçmek için herhangi bir yazılımsal değişiklik yapmaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

 

Marlin Firmware Ayarı:

NTC sıcaklık sensörlerinin birçok farklı versiyonu bulunmaktadır. Hepsinin genel olarak direnci, ısıya göre direnç değişimi farklıdır. Bu sebep ile 3D yazıcınızda bu parçayı değiştirdiğiniz durumda kullandığınız yazılımda uygun ayarlamayı yapmanız gerekmektedir. Marlin yazılımı piyasada en çok bulunan sıcaklık sensörlerinin birçoğunu desteklemektedir ve yazılım içinde direk olarak seçim yapılarak kullanılabilmektedir. Ender 3 Termistör ise “1” numaralı sensör olarak yazılım içinde ayarlıdır.


18865 1-min.png (4 KB)

Marlin ayarında yapmanız gereken tek şey “Configuration.h” dosyası içinde #define TEMP_SENSOR_0 satırını bularak karşına 1 yazmak olacaktır.

18865 2-min.png (3 KB)

Not: Bu ürün Creality Orijinal ürünü olduğu için Ender 3 ve türevleri cihazlarda dahili olarak bu sensörün aynısı kullanılmaktadır. Bu sebep ile herhangi bir yazılım ayarı yapmanız gerekmemektedir.


Doküman / Yararlı Linkler:

Ürün Detayı
Ender Serisi
Ender 3 , Ender 3 Pro, Ender 3 Max
Elektronik Parçalar
Termistör
18865
Baskı Tablası Termistör - Sıcaklık Sensörü - L700mm (Ender 3 / Ender 3 Pro / Ender 3 V2)
Baskı Tablası Termistör - Sıcaklık Sensörü - L700mm (Ender 3 / Ender 3 Pro / Ender 3 V2)
Fiyat:
49,43 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
59,32 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.