1250 TL ve Üzeri Siparişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim
Pololu servo çoklayıcı, RC (uzaktan kumandalı) araçlarınızda kullandığınız 4 adet servo veya motor sürücünün (ESC) bir AUX kanalı vasıtası ile iki kaynak arasında seçilmesi işleminde kullanılır. Kart üzerinde bulunan SEL girişi, uzaktan kumandanın switch kanallarından birisine bağlanarak, OUT çıkışlarının M (master) veya S (slave) çıkışlarına taşınması şeklinde çalışır. Varsayılan olarak SEL girişinden gelen PWM değeri 1700μS (mikrosaniye)'nin altında ise, M1-4 arası çıkışlar OUT1-4 arasındaki çıkışlara taşınmaktadır. Kartın öğrenme modu sayesinde, bu değeri değiştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca kart üzerinde bulunan sarı renkli bir LED, çıkış durumlarını göstermektedir. SEL girişinden tutarsız bir değer geldiğinde kartın fail-safe modu aktif olur ve çıkışları önceden ayarlanmış bir güvenli değere çeker. 

Şu şekilde bir senaryoyu ele alalım: Arkadaşınıza drone uçurmayı öğretiyorsunuz. Ana kumanda sizde ve bu kumandanın switch'lerinden birisine ait bir kanal kartın SEL girişine bağlı. Sizin kumandanızın alıcısının kanalları M1-4 arasındaki girişlere, arkadaşınızın kumandasının alıcısının kanalları S1-4 arasındaki girişlere bağlı ve OUT1-4 kanalları da drone üzerindeki uçuş kontrolcüsünün kumanda girişlerine bağlı. Ana kumanda sizde olduğu için, hangi çıkışların aktif olacağını sizin kumandanız üzerindeki switch belirliyor. Böylelikle arkadaşınızın yapabileceği yanlış bir hareketi önceden tespit ederek, kumandayı kendiniz devralabiliyorsunuz.

Kart üzerindeki SEL, M1-4, OUT1-4 kanallarına ait güç girişleri (VM) ortaktır. Kart üzerindeki mux devresi, bu hattan beslenmektedir. S1-4 arasındaki girişler ise (VS) ayrı olarak beslenmelidir ve kartın üzerindeki herhangi bir devreyi beslememektedir. Her iki hat, kanallara bağlanacak olan servolara yetecek gücü verebilen bir güç kaynağına bağlanmalıdır.
 
Ürün pin header'ları lehimlenmiş şekilde gönderilmektedir.

Özellikler:
  • Çalışma gerilimi: 2.5-16V
  • Boyutlar: 2.46 cm x 2.46 cm (0.97" x 0.97")
  • Ağırlık: 4.3gr

Dökümanlar:
16585
4 Kanal RC Servo Çoklayıcı - PL2806
4 Kanal RC Servo Çoklayıcı - PL2806
Fiyat:
242,69 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
291,23 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.