Prolink Ethernet Kablosu (3 Metre)

Ürün Kodu
:
13291
Marka / Menşei
:
Prolink
Miktar
:
0
Fiyat
:
3,68 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
5,47 TL
İndirimli Fiyat
:
4,35 TL KDV
Dahil
%21
Aynı Gün Kargo
Saat 15:30’a kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Prolink Ethernet Kablosu, 3 metre uzunluğunda başta Raspberry Pi gibi geliştirme kartlarında olmak üzere ethernet girişi olan tüm cihazlarınızda ethernet ağına bağlamak için kullanabileceğiniz oldukça dayanıklı bir kablodur. 
  raspberry pi üzerindeki girişler


  Kaliteli Ethernet Kablosu Almanın Önemi


  Bilgisayarlarımızın diğer ağ cihazları ve internete bağlantısında kullandığımız Ethernet kabloları Cat5, Cat5e ve Cat6 gibi sınıflandırmalara sahip, birbiri üzerine sarılı (twisted pair) 4 çift olmak üzere 8 adet iletim hattından oluşur. Kabloların birbiri üzerine sarılı olmasının sebebi yüksek frekansta (genelde 100MHz) gerçekleşen sinyal iletiminin kablolar üzerine parazit (crosstalk) oluşturmasını engellemek içindir. Kablo uçlarında bulunan RJ45 tipindeki konektörlerde bu kablolar, iletim hattı çiftlerine uygun olacak şekilde dizilmiştir. Kaliteli kablo kullanılmaması durumunda oluşabilecek parazitler bağlantı hızınızın kalitesini ve stabilitesini etkileyecektir. Ayrıca düşük kalitedeki kablolar kullanılması durumunda sağlamlık ve iletim hatları arasındaki yalıtım konusunda istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

  Cat5 ve Cat6 Arasındaki Fark Nedir?


  Cat5 kablolar artık üretilmemektedir. Cat5 kablonun yerini Cat5e isminde daha gelişmiş bir standart almıştır. Cat6 kablo Cat5e kablonun farkları ise şöyledir:

  • Cat5e: 1 Gbps (gigabit) bağlantı hızında maksimum 100 metre, 10 Gbps bağlantı hızında maksimum 55 metre uzunluğunda kullanılabilir. Maksimum 100MHz iletişim frekansı.
  • Cat6: 10 Gbps bağlantı hızında maksimum 100 metre uzunluğunda kullanılabilir. 250MHz iletişim frekansı desteklemektedir. Kablo içinde yer alan sarılı çiftler plastik aralayıcıyla ayrılmıştır ve üzerinde parazit önlemek amacıyla metal şaseleme bulunur.

  Ethetnet Kablosunun Halk Nezdinde Diğer İsimleri Neler? Hangilerinin Kullanımı Doğru?


  Ethernet bağlantısı için kullandığımız kablolar genellikle Cat5e veya Cat6 tipinde kablo ucunda RJ45 tipi soketten oluşmaktadır. Bu kabloya halk arasında internet kablosu, network kablosu, ağ kablosu, LAN kablosu, ADSL kablosu, modem kablosu v.b isimler verilmektedir. Bu kullanımlardan en doğrusu ağ/network kablosu ve ethernet kablosu şeklindeki kullanımdır. İnternet/modem/ADSL kablosu şeklindeki kullanım, telefon bağlantısı için kullanılan RJ11 soketli 2 veya 4 telli kabloyu da kapsamına alacağından karışıklık yaratabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.