ZD 152 Wire Antistatic Wristband

Product Code
:
11441
Brand / Origin
:
China
Quantity
:
10+
Without Vat
:
12.29 TL
Quantity:

-

+

Same Day Shipping
If you purchase before 3pm, your products will ship at the same day. Except saturday and sunday
Add to Favorites
You can add this product on your list and check it later.
- NASIL ÇALIŞIR - , Antistatik bileklik nasıl kullanılır?elektrik yukunu mu alir?yoksa topraklama yaparak manyetikligimi engeller?
5/ 5
- Çalışma Prensibi Hk. - , Antistatik bileklikler, vücudumuzdaki biriken elektrostatik enerjiyi topraklayarak hassas elektronik cihazlarımızın bu etkiden korunmasını sağlar.
5/ 5
- Krokodil Kablo Bağlantısı Hk. - , Merhabalar. Ürünün krokodil kablosunu topraklama için metal bir yüzeye (örn. kalorifer peteği) bağlamanız gereklidir.
5/ 5
- GEREKLİ - , Hassas elektronik işlerde uğraşanların mutlaka kullanması gerektiğini düşündüğüm bir ürün.Bileğini bir kabloyla bir yere bağlamaktan rahatsızlık duyabilebekler için kablosuz şeklinde olanı dahi var.Bence bu ürün de çalışırken varlığını fazla hatırlatmıyor.
5/ 5
- soru - , merhaba robotistan ailesi bu krokodil nereye bağlanmaktadır ????
2/ 5
54.4 Add Comment
Featured Campaigns Related the Product

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Features
  • Payment Options
  • Comments (5)
  • Recommend
  • Images
  • Suggestion Box
  • ZD 152 anti static wristband fits everyone with its rubber wrist and it is a useful and practical product. It makes you move more comfortable during work with its spiral wire.
    Anti static wrisbands do not keep static electricity on themselves. Therefore they provide much healthier working environment. It has crocodile connection unit to provide connection with units which you can use with power sources and anti static materials.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.