Mikrodenetleyiciler ve PIC Programlama (16F628A) - Orhan Altınbaşak

Ürün Kodu
:
11310
Marka / Menşei
:
Altaş Yayıncılık
Miktar
:
2
Fiyat
:
30,00 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
33,33 TL
İndirimli Fiyat
:
30,00 TL KDV
Dahil
%10
Miktar:

-

+

Aynı Gün Kargo
Saat 15:00’e kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • 2000 yılında PIC16F84 mikrodenetleyicisi PIC programlamaya yeni başlayanlar için öğrenme merdiveninin ilk basamağında kabul edilirken, aradan geçen 5 yıl çok şeyi değiştirdi. Günümüzde PIC16F877, PIC18F452 gibi çok fonksiyonlu PIC'lerin birçok özelliğini barındıran PIC16F628A mikro denetleyicisini öğrenme merdiveninin ilk basamağı olarak kabul edilmeye başlandı. Bu PIC'in programlaması öğrenilerek daha fazla işlevli -PIC16F877 gibi- PIC'leri kullanabilmeye ilk adım atılmış olacaktır. 

  Kitap, temel olarak ilk kitaptaki bilgileri de kapsamakla birlikte, eksik görülen bazı yeni bilgiler ve PIC16F628A'nın özellikleri ilave edilerek toplam 19 bölümden oluşturulmuştur. Bugüne kadar hazırladığımız kitaplarda olduğu gibi, en etkin öğretme biçiminin 'uygulama yaptırarak öğretme' ilkesi bu kitaba da yansıtılmıştır. Bu düşünceden yola çıkarak, PIC komutlarının her birisi için bir örnek program, bu örnek programların kolay anlaşılabilmeleri için de akış diyagramlarını, program sonlarında 'Açıklamalar' başlığıyla programın çalışması hakkında detaylı bilgiler ve her programı deneyebileceğiniz devre şemalar verilmiştir. 

  Örnek programların tamamı (seri iletişimi hariç) PIC PROG/DEKA programlama ve deneme kartında denendikten sonra kitap içerisine alındığından yazılım ve mantık hataları yoktur. USART seri iletişim örneklerini denemek için de kitapta verilen devre şemaları aynen kurulmuştur. Programlar denenip, kesin netice alındıktan sonra şema ve programlar kitap içerisine konulmuştur.

  Dokümanlar:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.