FREE SHIPPING for your purchases of 1250 TL and above!
All Categories
Menu
Cart

Creality CR-10 Max 3D Printer

Brand
Creality 3D
Product Code
18844
Baskı/Kesim Teknolojisi
FDM
Makine Tipi
Kartezyen
Çıktı Alanı
450x450x470mm
Otomatik Kalibrasyon
Var
Kablosuz Bağlantı
Yok
Dokunmatik Ekran
Var
Fiyat
: 34,421.91 TL + VAT
KDV Dahil Fiyat
: 45,895.79 TL
İndirimli Fiyat
: 41,306.29 TL

Uzman Teknik Destek


Creality CR-10 Max 3D Yazıcı

Karşınızda Creality CR-10 versiyonlarının en çok özellikli versiyonu CR-10 Max. CR-10 Max ile diğer CR-10 versiyonları arasındaki benzerlik sadece görünüşü. CR-10 Max , birçok ekstra özellik ile karşımıza çıkıyor. 450x450x470mm gibi kocaman baskı alanı, çift taraflı filament besleme mekanizması, otomatik tabla kalibrasyonu, 2 adet güç kaynağı, filament sensörü, dokunmatik ekran, elektrik kesintisinde devam özelliği gibi birçok özelliğe ev sahipliği yapıyor.

 

Çift Taraflı Filament Besleme Mekanizması

Standart filament besleme mekanizmalarında bir adet filament itici dişli, karşısında ise destek rulmanı bulunur. Fakat çift taraflı beslemede ise iki taraftada filament itici dişli bulunmaktadır. Bu iki dişlinin birbirine dişli sistem ile bağlanması ile ikiside eş zamanlı çalışmaktadır. Dişlinin biri motor tarafından hareket ettirilince, ikinci dişlide ilk dişliye bağlı olarak dönmektedir. Bu sistem ile filamentin daha stabil şekilde itilmesi sağlanmaktadır.

18844.png (57 KB)

Çift Güç Kaynağı

Baskı alanı büyük ısıtmalı tablalarda ısınma süresi standart güç kaynakları kullanıldığı taktirde uzun sürebilmektedir.CR-10 Max modeli de kocaman bir tablaya sahip olduğu için ısıtması süresini azaltmak için iki adet güç kaynağı kullanılmıştır. Bunlardan bir tanesi nozzle ve ana karta güç veren 75W güç kaynağıdır. İkincisi ise sadece tabla ısıtmasında kullanılan 750W gücünde tabla ısınma süresini büyük ölçüde etkileyecek bir güç kaynağıdır.

Çift Z Step Motoru ve Çift Y Kayışı

Devasa bir baskı alanına sahip olmak yazıcının eksen büyüklüklerini arttırmakta ve ağırlaşmasına neden olmaktadır. Bu durumda tek z motoru ve tek y kayışı yeterli gelmemektedir. Yüksek baskı hızlarında Z ve Y eksenlerinin daha stabil olması için çift Z motoru ve çift Y eksen kayışı bulunmaktadır. Bu sayede büyük baskı alanının getirdiği negatif etkinin önüne geçilmektedir.

Otomatik Tabla Kalibrasyonu

Creality CR-10 Max modelinde dahili olarak BL Touch sensörü ile birlikte gelmektedir. BL Touch sensörü tablanın nozzle’a göre eğimini ölçmeye yarayan ve daha sonra “Mesh Levelling” denilen özellik ile baskı sırasında tablanın aktif olarak hareket ettirilmesi ile katman yüksekliğinin her noktada aynı olmasını sağlamaktadır.

Filament Sensörü

Baskı sırasında filament bitmesi nadir olsa da başımıza gelebilecek bir durumdur. Ya da bilinmeyen bir sebepten filamentin kopması gibi bir durumda olabilir. Filament sensörü bu gibi durumlar için hayat kurtarıcı bir özelliktir. Filament bitmesi durumunda yazıcı otomatik olarak kendini beklemeye alarak, yeni filament takılmasını beklemektedir.

Dokunmatik Ekran

Creality CR-10 Max, çoğu 3d yazıcıda görmüş olduğumuz standart grafik LCD ekranlar yerine, 4.3 inc boyutunda dokunmatik ekran bulundurmaktadır. Dokunmatik ekran hoş bir görünüm katmasının yanı sıra, grafik lcdlere göre çok daha rahat kullanım sağlamaktadır. En basitinden nozzle sıcaklığını bile ayarlamak istediğimizde diğer modellerde ekranda bulunan butonu uzunca bir süre çevirmemiz gerekmektedir. Dokunmatik ekran da ise sayıyı tuşlayarak girmemiz mümkün olmaktadır.

Baskı Devam Özelliği

Creality firmasının önde gelen yazıcılarından aşina olduğumuz elektrik kesintisinde devam özelliğine CR-10 Max modeli de sahiptir. Bu özellik ile elektrik kesintisi durumlarında baskıyı en az zarar ile kurtarmak mümkün olabilmektedir. Baskı sırasında baskının kaldığı yeri sürekli olarak SD kart üzerine yazılmaktadır. Elektrik kesintisi olduğu durumlarda, yazıcı başlangıçta yarım kalmış bir baskının olup olmadığını kontrol ederek kendini başlatmaktadır. Eğer yarıda kalmış bir baskı olduğunu görürse, size baskıya devam et ya da iptal et seçeneği sunmaktadır. Devam et seçeneğini seçtiğinizde baskınız kaldığı yerden devam etmeye başlayacaktır.


Teknik Özellikler:

 • Baskı Tekniği: FDM
 • Baskı Alanı: 450x450x470mm
 • Baskı Hassasiyeti: ±0.1mm
 • Nozzle Sayısı: 1
 • Nozzle Çapı: 0.4-0.8mm
 • Maksimum Nozzle Sıcaklığı: 250℃
 • Maksimum Table Sıcaklığı: 100℃
 • Ekran: 4.3 inch Dokunmatik Ekran
 • Uyumlu İşletim Sistemleri: Windows (XP, Vista, 8, 8.1, 10)/ Linux
 • Dilimleyici Programları: Cura / simplify3D / Repetier-host
 • Baskı Formatı: Stl /obj / g-code
 • Filament Kalınlığı: 1.75mm
 • Desteklediği filamentler: PLA, ABS, wood, TPU, karbon fiber
 • Güç Kaynağı: 2 adet güç kaynağı bulunmaktadır.
- Anakart için: 75W – giriş: 100-240V AC/ çıkış: 24V DC
- Table için: 750W – giriş: 100-240V AC /çıkış 24V DC
 • Güç: 750 W
 • Makine Ölçüleri: 650x785x735mm
 • Net Ağırlık: 20Kg

Beraber Kullanılabilecek Ürünler:


Doküman / Yararlı Linkler:

18844
Creality CR-10 Max 3D Printer
Creality CR-10 Max 3D Printer
:
34,421.91 TL + VAT
:
41,306.29 TL
Prepared by  T-Soft E-Commerce.