sadsad x
asdasd
31.03.2021

Boston Dynamics'in Yeni Robotu: Stretch


Ürettiği robotlara farklı ve yeni teknolojik özelikleri eklemesiyle dikkat çeken Boston Dynamics, bu sefer eğlenceli veya dans eden bir robot değil, tam anlamıyla bir ‘’Depo Canavarı’’ tasarlamış.

Boston Dynamics lojistik endüstrisindeki esnek otomasyon çözümlerine yönelik artan talebi desteklemek için tasarlanmış yeni robotu Stretch’i tanıttı. Bilgilere göre Stretch, Boston Dynamics'in küresel olarak 150.000'den fazla bulunan depo tesisleri ve dağıtım merkezleri için özel olarak tasarlanmış ilk ticari robotu.

Çok amaçlı bu mobil-robot, önce kamyonun boşaltılmasıyla başlayıp daha sonra sipariş oluşturmaya doğru genişleyerek hızlı kutu taşımanın gerekli olduğu bir dizi görevi yerine getirmek için tasarlanmış. Stretch'in teknolojisi, mal akışını artırmak, fiziksel olarak zor görevlerde çalışanların güvenliğini ve pahalı sabit otomasyon maliyetlerini düşürmek için herhangi bir depoda çalışabilen esnek, kolay entegre bir çözüm oluşturmak için Boston Dynamics'in robotik alanındaki onlarca yıllık ilerlemelerine dayanmaktadır.

Günümüzde e-ticaretteki artan taleple beslenen ve hızlı büyüyen bu iş kolunda depo otomasyonlarına büyük bir yenilik katan Stretch, malların tam zamanında teslimatını ve hızla artan talebi karşılıyor.

Boston Dynamics'in İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Michael Perry, "Stretch", Dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden gelen taleplere dayanarak şirketin oluşturduğu tek bir görev için ilk robot olduğunu söylüyor. Saatte 800 hareket kabiliyetine sahip olan robotun, 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesinin hedeflendiği ifade edildi. 

Boston Dynamics, en zorlu robotik sorunların üstesinden gelebilecek yüksek düzeyde mobil robotlar geliştirme ve devreye alma konusunda daha ne kadar ileriye gidecek? Hepimiz merakla bekliyoruz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.