Orjinal Arduino UNO R3 (Yeni Versiyon)
Kategori : Arduino Modelleri
Marka : Tinker
Stok Kodu : 7640152110092
Ürün Adı : Orjinal Arduino UNO R3 (Yeni Versiyon)
Fiyat : 18,50 EURO + KDV
Kdv Dahil : 72,54 TL
72,54 TL
Adet :
8,74 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürün içeriğinde USB Kablo ve adaptör bulunmamaktadır. Kombo kit kampanyalı ürün için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.
 
 

Arduino, Processing/Wiring dilini kullanarak çevre elemanları ile temel giriş çıkış uygulamalarını gerçekleştiren açık kaynaklı fiziksel programlama platformudur. Arduino ile bağımsız olarak interaktif uygulamalar gerçekleştirilebilirsiniz. Aynı zamanda Arduinoyu bilgisayar ile Flash, Processing, MaxMSP, C Sharp gibi bir çok yazılım üzerinden yada kendi yazdığınız yazılımlarla haberleştirerek de kullanabilirsiniz. Açık kaynaklı arayüz yazılımını internet sitesinden Windows, Mac OS X ve Linux platformları için indirebilirsiniz.

Arduino UNO R3, Arduino Uno'un en son çıkan modelidir. Bundan önceki modellerde (Uno, Duemilanove) bulunan tüm özellikleri desteklemektedir. UNO R3 modeliyle birlikte önceki versiyonlardaki 8U2 modeli yerine 16U2 modeli kullanılmıştır. Bu şekilde daha hızlı veri aktarımı daha az hafıza kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Linux ve Mac bilgisayarlarda Arduino'yu bilgisayara bağlamak için herhangi bir driver'a ihtiyaç yoktur. Windows bilgisayarlarda Arduino IDE yazılımı içinde gelen inf dosyasını bilgisayarınıza tanıtmanız yeterlidir. Bu şekilde Arduino'nuzu bilgisayarınıza klavye, mouse, joystik ve benzeri aksesuarlar gibi takıp kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

UNO R3 ekstradan SDA ve SCL pinlerine sahiptir bu pinler kart yerleşiminde AREF pininin yanında bulunmaktadır. Bununla birlikte kart üzerinde önceki versiyonlardan farklı olarak reset pininin yanına iki yeni pin eklenmiştir. Biri shieldlere kart üzerinden besleme sağlamak amacıyla IOREF pini diğeri ise ileride kullanılmak üzere ayrılmış boş bağlantısız pindir. UNO R3 piyasada bulunan tüm shieldler ile uyumlu olup yeni pinleri ile de bundan sonra üretilecek olan yeni shieldlere de uyumlu haldedir.

Not: Arduino UNO R3'ü bilgisayarınıza ilk defa takıyorsanız Arduino 1.0 sürümünün içerisindeki driver dosyasını yüklemeniz gerekmektedir.

Hangi Arduino'yu seçeceğinizden emin değilseniz bizlere iletişim formundan yazarak destek alabilirsiniz.

Teknik Özellikler:

- ATmega328 Mikrodenetleyici
- 7-12V Giriş Voltajı
- 14 Dijital G/Ç Pini
- 6 PWM Çıkışı
- 6 ADC Girişi
- 16MHz Çalışma Frekansı
- 32KB Flash Hafıza

Dökümanlar:


Kapat
  • Marka Arama
    Hızlı Marka Arama
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.