if (PAGE_TYPE != 'approve'){}
x
yukari cik
Raspberry Pi Compute Module

Raspberry Pi Compute Module

Ürün Kodu : 12990 Marka / Menşei :  Raspberry Pi
Yorum Yap
Fiyat: 115,00 TL + KDV KDV Dahil: 135,70 TL
Stok Adeti : 0 Tahmini Stoğa Gelme Tarihi :
 
İşte huzurlarınızda dünyanın küçük bilgisayarından daha küçük bilgisayar: Raspberry Pi Compute Modül (67,6x30mm)

 

Compute Modül üzerinde işlemci olarak Raspberry B+'da olduğu gibi BCM2835 ve 512MB RAM bulunmaktadır. Bununla beraber diğer tüm raspberry kartlarının aksine kart üzerinde 4GB eMMC flash hafıza yer almaktadır. Compute modül tasarımı standart DDR2 SODIMM (Laptop Ram modülleri ile aynı tip) tipinde olduğu için kart kullanımı kolaylaşacak ve sistemlere entegresyonu daha rahat hale gelecektir.
Yeni tasarım ile beraber işlemcinin tüm pinleri kullanıma açılmıştır. Compute modülü kullanmak için tasarladığınız PCB üzerinde ihtiyacınız olmayan özellikleri eklemeyerek ekstra pin kazanabilirsiniz. Compute modülün en büyük avantajlarından biri tasarladığınız PCB üzerinde HDMI, Ethernet, USB gibi portları PCB'nin istediğiniz yerine koyarak sisteminize tam uygun tasarım yapabilirsiniz. 
Tasarım aşamasında yardımcı olması için Compute modül ile beraber Compute Modül IO Board'da satışa çıkacaktır. Bu sayede yapacağınız tasarımları önce IO Board üzerinde deneyebilir ve daha sonra tasarıma geçebilirsiniz.

Not: Bu ürünün içeriğine IO Board dahil değildir. 

IO Board tamamiyle açık kaynaklı olacaktır. Bu sayede kendi tasarımınızı yaparken IO Board tasarımından yaralanabilirsiniz. Kart üzerinde güç girişi, flash hafıza programlama arayüzü, ve Compute modülün tüm pinlerine ulaşabilmeniz için GPIO header'ı ve flex konektörü olacaktır. Ek olarak HDMI ve USB portuda kart üzerinde mevcuttur.


 

 
E-bültenAboneliği kampanya ve fırsatlardan haberdar olmak için siz de e-bültenimize kolayca abone olun !
Türkiye'nin Maker Marketi
Robotistan.com, Robotistan Elektronik Ticaret AŞ Markasıdır.
*Teknolojinin gelişmesine katkı sağlayan tüm bilim insanlarını saygıyla anıyoruz.
2010-2016 Copyright © robotistan.com Tüm hakları saklıdır, Sitedeki görseller ve yazılar izinsiz kullanılamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.