1250 TL ve Üzeri Siparişlerinizde KARGO BEDAVA!
Tüm Kategoriler
Menü
Giriş Yap
Sepetim

BBC Micro:Bit V2.2

Marka
BBC Micro:Bit
Ürün Kodu
19603
Fiyat
: 652,86 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
: 783,43 TL

Micro:Bit V2.2

Micro:Bit V2.2 Geliştirme Kartı, birçok özelliğe sahiptir ve tamamen programlanabilirdir. LED'lerinin her biri ayrı ayrı programlanabilir. Ayrıca bir MEMS mikrofon, hoparlör ve dokunmaya duyarlı logo ile donatılmıştır. Kablosuz projeler gerçekleştirmek istiyorsanız 2.4GHz micro:bit radyo ve BLE Bluetooth 5.0 ile donatılmıştır. Ayrıca, yanıp sönebilen 25 kırmızı LED'e ve oyunları kontrol etmek veya bir çalma listesindeki şarkıları duraklatmak ve atlamak için kullanılabilen iki programlanabilir düğmeye sahiptir. BBC Micro Bit V2.2 ayrıca hareketi algılayabilir ve yerleşik ivme ölçerin yardımıyla hangi yöne gittiğinizi size söyleyebilir.

Dijital fikirlerinizi, oyunlarınızı ve uygulamalarınızı hayata geçirmek için BBC Micro Bit'i kodlayabilir, özelleştirebilir ve kontrol edebilirsiniz. 4 cm'ye 5 cm boyutlarındaki ve eğlenceli ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanan kullanıcılar, oyunlardan ve animasyonlardan kayan hikayelere, okulda, evde ve hareket halindeyken micro:bit kullanarak her şeyi oluşturabilir.

BBC Micro Bit Teknik Özellikleri:

 • Üretici Firma : BBC
 • Ürün Kategorisi Micro:Bit V2.2
 • İşlemci : Nordic Semiconductor nRF52833
 • Bellek : 512KB Flash, 128KB RAM
 • Arayüz : NXP KL27Z, 32KB RAM
 • Mikrofon : MEMS mikrofonu ve LED göstergesi
 • Hoparlör : Yerleşik hoparlör
 • Logo : Dokunmatik Dokunmaya duyarlı logo
 • Kenar Konektörü : 25 pim. 4 adanmış GPIO, PWM, I2C, SPI ve harici güç. Klipslerini / banana fişlerini bağlamak için 3 halka pim
 • I2C : Özel I2C veri yolu
 • Kablosuz : 2,4 GHz mikro: bit Radyo / BLE Bluetooth 5.0
 • Güç : Mikro-USB bağlantı noktası aracılığıyla 5V, kenar konektörü veya pil paketi aracılığıyla 3V, LED güç göstergesi, Güç kapalı (güç düğmesini basılı tutun)
 • Akım : 200mA
 • Hareket Sensörü : ST LSM 303
 • Yazılım : C ++, MakeCode, Python, Scratch
 • Boyut : 5cm (w) x 4cm (h)


Pano Değişiklikleri:


Hoparlör: Kartın arkasına bir hoparlör eklenmiştir, ancak aksesuarların panele mevcut JST konektörünün derinliğinden daha yakın monte edildiğini dikkatlice kontrol etmeniz gerekir. Varsayılan olarak micro: bit, sesi hem kenar konektör pimlerine hem de yerleşik hoparlöre gönderir. Aksesuarınız bir hoparlör kullanıyorsa, yerleşik hoparlörü devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun yazılımda yapılması gerekecektir.

Mikrofon: Kartın ön tarafında bir mikrofon LED'ine sahip bir ses giriş deliğine sahip arkaya monte edilmiş bir MEMS mikrofonunun eklenmiştir. Aksesuarlar üzerine monte ederken mikrofonu ve mikrofon LED'ini kapatmadığınızdan emin olun.

Dokunmaya Duyarlı Logo: Altın kaplamalı bakırdan yapılan mikro: bit logoya kapasitif dokunma desteği eklendi. Kapasitif dokunma, micro: bit v1.5'te bulunan dirençli dokunmanın aksine micro: bit V2.2'deki büyük pinler için kullanılır.

Anten Antenin konumunun bir açıyla değiştirilmesi ve daha görünür olması için bakırla kaplanmıştır. Aksesuarınız radyo veya Bluetooth kullanıyorsa, yazılım paketlerinizi her iki kart revizyonuyla test etmeniz daha iyidir.


Donanım Değişiklikleri:

I2C Veriyolu: Micro:bit v1.5 üzerindeki paylaşılan I2C veriyolunun aksine aksesuarlarla kullanılmak üzere micro: bit V2.2'nin nRF52'sinden özel harici I2C hatları eklenmiştir.

Güç: Micro:bit V2.2, kartın arkasındaki iki pastil şeklindeki pedden ve 3V / GND pinlerinden çalıştırılabilir. NRF52, kartı sürmek için 300mA sağlar. 100mA, yerleşik bileşenlere güç sağlamak için ayrılmıştır. Daha sonra aksesuarlar için 200mA mevcuttur.


Yazılım Değişiklikleri:

MakeCode Uzantıları: MakeCode uzantınız mBed veya DAL kullanıyorsa, bunları CODAL ve kartın her iki revizyonuyla uyumlu olacak şekilde revize etmeniz gerekebilir. En son revizyon artık mBED'i kullanmamaktadır.

Python Modülleri: Ek bellek, aksesuarlarınız ve micro: bit ile çalışmak üzere Python modülleri oluşturmak için daha fazla alana sahip olmanıza yardımcı olur.


BBC Micro Bit Geliştirme Kartı Paket İçeriği:

 • 1 x mikro:bit V2.2
 • 1 x Kullanım kılavuzu

Kartı programlamak için birçok geliştirme ortamı bulunmaktadır.


Bunlardan Bazıları:


microbit.co.uk sayfası üzerinden ulaşabilecekleriniz:


Diğer Seçenekler:


Dokümanlar:microblocks.jpg (14 KB)

MicroBlocks, Micro:bit , Adafruit ve diğer eğitici mikrodenetleyici kartlarıyla fiziksel hesaplamayı öğrenmek için ücretsiz, Scratch benzeri, canlı ve etkileşimli bir blok programlama platformudur. MicroBlocks, her yaştan maker için kodlamayı hızlı bir şekilde öğrenmeyi sağlar. Sadece yeni başlayanlar için değil, kendini geliştiren projelerinde kullanmak isteyenler için de oldukça kapsamlı bir platformdur.

19603
BBC Micro:Bit V2.2
BBC Micro:Bit V2.2
Fiyat:
652,86 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat :
783,43 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.