sadsad x
asdasd

Tozkoparan Robotics Competition Kit

Product Code
:
18778
Brand / Origin
:
Makeblock
Quantity
:
0
Without Vat
:
2,090.61 TL
Out of stock Alert when in stock
Same Day Shipping
Orders placed until 5:00 on weekdays and 10:30 on Saturday are shipped the same day.
Add to Favorites
Click here to add this product to your list and review it later.
Technical Service
We are always with you with our experienced staff and advanced support services.
Refund Guarantee
We carry out the process without upsetting you with a 14-day return guarantee.
Add Comment
Featured Campaigns Related the Product

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Features
 • Payment Options
 • Comments (0)
 • Recommend
 • Images
 • Suggestion Box
 • Tozkoparan Robot Yarışma Seti

  Osmanlı imparatorluğu döneminde kemankeşlerden (keman = yay, keş = çeken, Kemankeş yay çeken, yani okçu) yayı öyle güçlü çekerler ki bazen yayın toz kısımları kopar, bu sebeple kemankeşe de tozkoparan lakabı takılırdı. Yayın kirişi hayvan bağırsağından yapılır, kirişin yaya bağlandığı kısımlara da “toz” denirdi. Bu yarışma teması tozkoparan lakabı takılan çok iyi ok atan kemankeşlerden esinlenerek yapılmıştır.  

  Bu yarışma mekanik, yazılım ve sensör teknolojisi kullanılarak ortaya çıkarılan robotlarla gerçekleştirilir. Yarışma belirli bir parkuru takip ederek, parkur üzerindeki bir noktadan bir hedefe atış yapmak ve parkuru en hızlı olarak bitirmek şeklinde olacaktır. Robotların parkur üzerinde geçmiş olduğu aşamalara ve hedef tahtasındaki isabet ettiği yere göre puanlama yapılacaktır.

   

  Bu set, MEB Tozkoparan yarışması için Robotistan tarafından oluşturulmuştur. Yarışma için gerekli ana malzemeler tek bir set içinde toplayarak size kolaylık sağlanmıştır. Bu set içinde ok atma mekanizması bulunmamaktadır. Bu mekanizmayı sizin tasarlamanız gerekmektedir. Tasarım ölçütlerinde takip etmeniz gereken şeyler Yarışma Kuralları dosyasında verilmiştir. Ok atma mekanizmasının tasarımından sonra otonom olarak çalışması için yaratıcı bir koda yazılması gerekmektedir. İlk etapta, başlangıç verildikten sonra robot çizgi izleyerek atış bölgesine gitmesi gerekmektedir. Atış bölgesine geldikten sonra hedefe dönerek atış yapması gerekmektedir. Ardından tekrar çizgi izleyerek parkuru bitirmesi beklenir. Detaylı bilgiler için yarışma kuralları dosyasını inceleyebilirsiniz.

  Not: Kit içerisinden ok atma mekanizması çıkmamaktadır. Bu yarışma bu ok atma mekanizması için yaratıcı çözüm üretmenizi beklemektedir.

  Paket İçeriği:

   

  Doküman / Yararlı Linkler:

   

  mBot Doküman / Yararlı Linkler:

Prepared by  T-Soft E-Commerce.