PIC Programlama Teknikleri ve PIC 16F877A - Hikmet Şahin, Ayhan Dayanık,

Ürün Kodu
:
11311
Marka / Menşei
:
Altaş Yayıncılık
Miktar
:
0
Fiyat
:
25,00 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
30,00 TL
İndirimli Fiyat
:
27,00 TL KDV
Dahil
%10
Aynı Gün Kargo
Saat 15:00’e kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu

 • PIC16F877A’nın tüm donanımsal özelliklerini örnek programlarla detaylarıyla anlatan ve PIC PROG/DEKA PRO-1 kart desteği ile programları deneyerek PIC’ler hakkında herşeyi öğrenebileceğiniz 536 sayfalık konusunda yegane kitap. 


  Elektronik bir sistemi tasarlarken mikrodenetleyici seçiminde bazı kriterler esas alınmalıdır. Bunlar; mikrodenetleyicinin tasarlanacak sistemde en az çevre birimine ihtiyaç duyulacak şekilde olması, güvenli olması, kolayca programlanabilmesi, yazılım geliştirme ortamlarının ve örnek uygulama devrelerinin kolayca elde edilebilmesi, ucuz ve piyasada rahatlıkla bulunabilmesi vb. gibi kriterler mikrodenetleyici seçiminde etkin rol oynamaktadır. Bu kriterlerin bir çoğunu PIC16F877A mikrodenetleyicisi taşımaktadır.


  PIC mikrodenetleyicileri programlarken, 'Assembly” dili bu işin temeli olarak kabul edilmektedir. Bu kitapta PIC16F877A'nın donanım modülleri ayrıntılı olarak incelenmiş ve bu modüllerin PIC Assembly dilinde kullanımı ön plana çıkarılmıştır. Ayrıca verilen assembly programları PIC PROG/DEKA PRO-1 uygulama kartına uygun olarak yazılmış, kullanıcının yaptığı uygulamayı gerçek bir donanım ortamında denemesine olanak sağlanmıştır. Kitapta verilen tüm programların assembly ve makine kodu karşılıkları, MPLAB ve MikroC derleyicileri,  www.altaskitap.com  internet adresinde 'Download” bölümünde yer almaktadır. Kitapta verilen assembly örnekleri rahatlıkla yüksek seviyeli herhangi bir dile uyarlanabilmektedir. PIC16F877A 'nın çevre birimleri ile iletişiminde ise C dili tercih edilmiştir. C dili, program geliştirmede en yaygın olarak kullanılan bir dildir. Kolayca temin edilebilmesi, birçok PIC mikrodenetleyicini desteklemesi, kütüphanesinin zenginliği ve program örneklerinin oldukça bol olmasından dolayı MikroC derleyicisi tercih edilmiştir.


  Kitapta, mikrodenetleyicilerle birlikte kullanılan popüler elemanların özellikleri ve uygulamalarına yer verilerek, kullanıcının proje geliştirebilmesine olanak sağlanmıştır.


  Dökümanlar : 

   

   


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.