sadsad x
asdasd
21.05.2021

Pawsthesis: Köpekler için 3D Baskı Bacak Protezleri Projesi


Eklemeli üretim giderek daha popüler hale geliyor.Otomotiv endüstrisi veya havacılık gibi baskın sektörlere ek olarak, 3D baskı teknolojileri artık oyuncak endüstrisi veya veterinerlik gibi daha küçük sektörlerde giderek daha fazla kullanılmakta.Bugün ikincisine daha yakından bakmak istiyoruz, tam da bu yüzden, heyecan verici “Pawsthesis” projesi hakkında yazacağız.

3DN Nedir? Kimdir?
Simon Schuß (22) ve Dominik Hogen (23), Augsburg Üniversitesi'nde endüstri mühendisliği okuyan ikili “Pawsthesis” projesine konsantre olabilmek için şu anda yüksek lisansa ara vermişler.Projenin amacı, köpekler için protez bacaklar üretmek ve onları piyasaya sürmek için katmanlı imalat kullanmak Tam bacak ampütasyonları ve kısmi amputasyonlar için protezler sağlamak.


Şu anda hangi 3D teknolojilerini kullanıyorlar ve bunlar nasıl kullanılıyor?
Şu anda Ultimaker S5 3D yazıcıyı kullanıyorlar.Prototiplerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve üretilmesi için çok uygun bir yazıcı.Yazıcının çift ekstrüderi sayesinde, iki malzeme tek bir bileşende işlenebilir, bu da onlara tasarım özgürlüğü ve parça üretiminde yeni olanaklar sağlar. Prototip aşaması için 3D yazıcıyı seçerken, odak nokta kesinlikle yüksek güvenilirlik ve baskı kalitesi olmalı. Ek olarak, yazıcının aynı anda birkaç malzemeyi işleyebilmesi gerekir. Ultimaker S5 şimdiye kadar bu gereksinimleri tam anlamıyla karşılamıştır.

Gelecek için vizyon nedir? 
Avrupa ve Dünya genelinde protezler ile köpeklere ve diğer ihtiyaç sahibi hayvanlara ulaşmak ve sürdürülebilir bir şirket kurmayı hedefliyorlar. 3D baskı teknolojisinde birçok fırsat mevcut ve geleceğin burada olduğunu düşünüyorlar Eklemeli üretim ve 3 boyutlu baskı teknolojileri yardımıyla hayvanlar için bu alanda yararlı olacak protezleri keşfetmeyi amaçlıyorlar. Tabiki her zaman hayvan dostlarımızın iyiliği önce gelir. Robotistan firması olarak umuyoruz ki bu proje daha fazla gelişecek ve ihtiyaç sahibi tüm hayvan dostlarımıza yarar sağlayacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.