Kendi Robotunu Kendin Yap 2 - Serkan Ayyıldız

Ürün Kodu
:
11306
Marka / Menşei
:
Altaş Yayıncılık
Miktar
:
1
Fiyat
:
21,60 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
30,86 TL
İndirimli Fiyat
:
21,60 TL KDV
Dahil
%30
Miktar:

-

+

Aynı Gün Kargo
Saat 15:00’e kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Kitapta, yazar Serkan AYYILDIZ’ın 2006–2011 yılları arasında Türkiye’de düzenlenen robot yarışmalarında danışmanlığını yaptığı hepsi de çeşitli dereceler kazanan üç farklı sumo robotu ve bir çizgi izleyen robotun yapımları anlatılmaktadır. Robotların yapımı hakkında bilgi verirken önce kullanılan malzemeler tanıtılmaktadır. Daha sonra robotun montajının nasıl yapıldığı resimlerle ve açıklamalar ile ayrıntısı ile anlatılmaktadır. Ardından robotta kullanılan PIC mikrodenetleyicisinin yazılımı anlatılmaktadır. Robotların programlanmasında MikroC programlama dili kullanılmıştır. Programların üzerinde açıklama satırları vasıtasıyla bütün program ayrıntısıyla açıklanmaktadır.

   

  Kitaptaki robotların malzemeleri teknik ölçüleri ile verilmiş olup robotların elektronik devrelerinin devre şemaları ve baskı devreleri de bulunmaktadır. Bu kitap daha önceden en az orta seviye robot bilgisine sahip kişilere hitap etmektedir. Kitapta bahsedilen robotların yapılabilmesi için önceden başka bir kaç robot yapıp çalıştırmış, orta düzeyde PIC programlama, elektronik ve mekanik bilgilerine sahip olmak ve MikroC programlama dilinde iyi olmak gerekmektedir.

   

  Kitap yedi bölümden oluşmaktadır. Kitapta yer alan sumo robotları zorluk derecesine göre sıralanmışlardır. Sumo robotunu hiç yapmamış olanların mini sumo, ardından sumo, ardından manyetik sumo robotu konularını okumalarında fayda vardır.
   
  Kitapta yer alan bölümlerin isimleri aşağıdaki gibidir:
  • 1.Bölüm : Giriş
  • 2.Bölüm : Sumo Robotu Nedir?
  • 3.Bölüm : Mini Sumo Robotu
  • 4.Bölüm : Sumo Robotu
  • 5.Bölüm : Manyetik Sumo Robotu
  • 6.Bölüm : Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot
  • 7.Bölüm : Ek- LiPo Pil Kullanımı


  ''Sumo Robotu
   Nedir?” isimli 2. bölümü sumo robotu kavramı hakkında temel bilgiler içermektedir. Bu bölümde sumo robotunu dünyada ve ülkemizde tarihçesi, ülkemizde yarışması yapılan sumo robotlarının çeşitleri, sumo robotu yarışma kuralları, dohyo nedir ve robota isim verme konuları bulunmaktadır.

   

  ''Mini Sumo Robotu” isimli 3. bölümü dört tekerli mini sumo robotunun yapımı hakkında bilgiler içermektedir. Mini sumo robotu en düşük maliyetli sumo robotu türüdür. Bu bölümde mini sumo robotunda kullanılan malzemeler, mini sumo robotunun elektronik devresi, mini sumo robotunun programı ve daha iyi bir mini sumo robotu nasıl yapılır konularına değinilmektedir.

   

  ''Sumo Robotu” isimli 4. bölümü dört tekerli ve beş rakip sensörlü sumo robotunun yapımı hakkında bilgiler içermektedir. Sumo robotu orta düzeyde maliyeti olan sumo robotu türüdür. Bu bölümde sumo robotunda kullanılan malzemeler, sumo robotunun elektronik devresi, sumo robotunun programı ve daha iyi bir sumo robotunun nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilmektedir.

   

  'Manyetik Sumo Robotu?” isimli 5. bölümü iki tekerli ve beş rakip sensörlü manyetik sumo robotunun yapımı hakkında bilgiler içermektedir. Manyetik sumo robotu yüksek düzeyde maliyeti olan sumo robotu türüdür. Bu bölümde manyetik sumo robotunda kullanılan malzemeler, manyetik sumo robotunun elektronik devresi, manyetik sumo robotunun programı ve daha iyi bir manyetik sumo robotu nasıl yapılır konularına değinilmektedir. Bu bölümde ayrıca manyetik sumo robotunun durdurulmasında kullanılan uzaktan kumandanın elektronik devresi ve yazılımları da bulunmaktadır.

   

  ''Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot” isimli 6. bölümü, arkadan iki ve 8 zemin sensörlü çizgi izleyen robotunun yapımı hakkında bilgiler içermektedir. Çizgi izleyen robotu düşük düzeyde maliyeti olan bir robottur. Bu bölümde çizgi izleyen robotta kullanılan malzemeler, çizgi izleyen robotunun elektronik devresi, çizgi izleyen robotunun programı ve daha iyi bir çizgi izleyen robotun nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilmektedir.

   

  ''Ek- LiPo Pil Kullanımı?” isimli 7. Bölümünde LiPo pil nedir, LiPo pil üzerindeki değerlerin anlamı Nedir?, LiPo pil nasıl şarj ve deşarj edilir, LiPo pili taşıma ve saklama koşulları nelerdir, konularına değinilecektir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.