Gömülü Linux Sistemleri - Nazım Koç

Ürün Kodu
:
16218
Marka / Menşei
:
Pusula
Miktar
:
2
Fiyat
:
48,15 TL + KDV
KDV Dahil Fiyat
:
60,19 TL
İndirimli Fiyat
:
48,15 TL KDV
Dahil
%20
Aynı Gün Kargo
Saat 15:00’e kadar yapılan alımlarda aynı gün kargo imkanı
Alışveriş Listeme Ekle
Bu ürünü listenize ekleyerek daha sonra inceleyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Gömülü Linux Sistemleri Hakkında Türkçe’de İlk ve Tek Kaynak…

  Nâzım Koç’un kaleme aldığı Gömülü Linux Sistemleri, konu hakkında Türkçe’de uzun zamandır beklenen derli toplu kaynak eksikliğini ortadan kaldırıyor. Temel bir başvuru kaynağı niteliğindeki kitap konuyu ele alışıyla da, konuyla ilgili diğer kaynaklardan ayrılıyor. Gömülü Linux Sistemleri 4 kısımda ele alınıyor:

  Birinci kısımda, amaca uygun çekirdek seçimi ve derlenmesi, ikinci kısımda derlenen çekirdeğin belleğe yüklenmesi, üçüncü kısımda kök dosya sisteminin teşkil edilmesi, son kısımda ise açılış betikleri bulunur.

  Bu kitap, Gömülü Linux konusuna başlamak isteyen ama bu konuda yeterli bilgisi, cesareti veya yeterli yabancı dili olmayanlar içindir. Kitapta Gömülü Linux’un muhtaç olduğu temel Linux kavramları üzerinden de geçilmiştir. Böylece Linux konusunda çok az bilgiye sahip olan okuyucular dahi Gömülü Linux Sistemleri’ninkurulumu ve test edilmesi hakkında yeterli bilgiye ulaşacaklardır. Gömülü Linux Sistemleri bir uygulama, laboratuvar kitabıdır. Pardus, Ubuntu, Slackware gibi herhangi bir Linux dağıtımı kitapla kullanılabilir. Okuyucunun kolaylıkla alıştırma yapabilmesi için örnek çalışma paketleri oluşturulmuştur. Her konunun sonunda paketler ile ilgili kısa açıklama verilmiştir. Bu paketlerin içinde verilen imajlar ile örnek gömülü sistemler, emülatör ortamında çalıştırılıp test edilebilir. Ayrıca kitabın sonunda genişçe bir dizin verilmiştir.

  Nâzım Koç

  23.6.1965 İstanbul doğumlu olan Nazım KOÇ, İTÜ Matematik Müh. ve İTÜ Sistem Analizi Master programı mezunudur. İTÜ, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Hem amatör hem de profesyonel olarak uzun yıllardır Gömülü Linux sistemleri ile uğraşmaktadır. Halen TÜBİTAK, Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü'nde araştırıcı personel olarak çalışmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.