sadsad x
asdasd
08.10.2021

XIAOMI'NIN AÇIK KAYNAKLI ROBOT KÖPEĞİ: CYBERDOG


Günümüz teknoloji dünyasının en üretken firmalarının başında yer alan Xiaomi, farklı ve ilginç ürünlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni ürünlerini tanıttığı büyük bir lansman gerçekleştiren Xiaomi, lansmanda CyberDog isimli yeni robot köpeğini de tanıttı.

CyberDog'un açık kaynaklı olarak geliştirildiğini ve geliştiriciler tarafından CyberDog için çeşitli uygulamalar üretilebileceğini de ekleyelim. Xiaomi tarafından paylaşılan bilgilere göre CyberDog robotunun üzerinden 11 adet sensör bulunuyor. Bu sensörler arasında dokunmatik sensörler, ultrasonik sensörler, kameralar ve GPS bulunuyor.

Xiaomi'nin iddialarına göre bu sensörler robotun, sahibini takip etmesi ve engellerin etrafından dolanabilmesini de sağlıyor. CyberDog'un kameraları sayesinde insan yüzlerini tanıyabildiğini ve mikrofonu sayesinde ise sesli komutlara cevap verebildiğini de ekleyelim. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Xiaomi hayranları, mühendisleri ve robotik meraklılarının CyberDog'un muazzam olasılığını keşfetmeleri için ilk etapta 1000 adet CyberDog satışa sunulacak..
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.