if (PAGE_TYPE != 'approve'){}
x
yukari cik
XBee Explorer USB
 • XBee Explorer USB
 • XBee Explorer USB
 • XBee Explorer USB

XBee Explorer USB

Product Code : 14727 Brand / Origin :  China
Post Comment
Price: 7,42 USD
In Stock : 5
Quantity:
 

XBee Explorer Dongle, FT232RL USB-Seri TTL dönüştürücü temelli olup, XBee kablosuz modülleri ile bilgisayarınızı haberleştirmek ve XBee modülleri programlamak için kullanılan bir ara bağlantı kartıdır. Bu kart Seri1, Seri2.5, standart ve pro gibi tüm Xbee modülleri ile beraber kullanılabilir. Kart bilgisayarınıza takıldıktan sonra sanal bir COM port oluşacaktır. Bu COM port üzerinden X-CTU programı ile XBee modülünüzü programlayabilir veya yazacağınız bilgisayar programı ile mikrodenetleyeci ile bilgisayarınızı kablosuz olarak haberleştirebilir ve kontrol edebilirsiniz.

 

Kartın bir diğer özelliği ise aynı zamanda FTDI programlayıcı olarak kullanılabilmesidir. Yani bu kart UART portu bulunan çipler ile bilgisayar haberleşmesi sağladığı gibi aynı zamanda Arduino UNO’nun üzerindeki mikrodenetleyici olan ATmega328’i Arduino programı ile programlamak için de kullanılabilir. Dongle FTDI programlama kartının tüm özelliklerini barındırmaktadır. Ayrıntılı bilgi için FTDI programlama kartının sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Kart üzerinde XBee modüllerin takılabileceği pinler bulunmaktadır. Tüm XBee modülleri bu pinlere takılabilir. XBee modül takılırken yönünün doğru olduğundan emin olunuz. XBee modülün düz tarafı USB'ye doğru şekilde takılması gerekmektedir. Ters takıldığı takdirde Xbee modülde kalıcı hasar oluşabilir.

 

Aynı zamanda kartın altında XBee modül soketine paralel pinler bulunmaktadır. XBee modüller üzerinde bulunan giriş-çıkış ve kontrol pinlerine bu pinler yardımıyla ulaşabilirsiniz.

 

Özellikleri: 

 • Kart üzerinde FT232RL entegresi bulunmaktadır.
 • Tüm XBee modülleri ile beraber kullanılabilmektedir.
 • USB-Serial Dönüştürücü Kart olarak da kullanılabilmektedir. 
 • GND; CTS, Vcc,Tx,Rx ve DTR pinleri bulunmaktadır.
 • Program yüklendikten sonra otomatik yeniden başlatma(reset) özelliği vardır.
 
Dökümanlar:

 

  newslettersubscribe Keep in touch! Join our newsletter to get updates, hot deals and news.
  The Maker Market
  Robotistan.com is the registered trademark of Robotistan AS.
  2010-2016 All rights reserved Copyright © robotistan.com
  Images and articles on the site can not be used without permission .
  T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.